СБУ затримала чиновника Харківської міськради, якого підозрюють у державній зраді

7 Березня 2019

Співробітники контррозвідки СБУ затримали чиновника Харківської міської ради, якого підозрюють у державній зраді. Заступник директора одного з департаментів був завербований полковником ФСБ. Протягом двох місяців підозрюваного триматимуть під вартою, триває досудове розслідування.

5 березня у Харкові співробітники СБУ під процесуальним керівництвом обласної прокуратури затримали посадовця, який зізнався в тому, що був завербований спецслужбою держави-агресора.

Я, заместитель главы департамента Харьковского горсовета, в 2016 году познакомился с Александром Ушаковым, сотрудником ФСБ Российской Федерации. После вербовки меня Александр Юрьевич создавал отработанные каналы святи, телеграм-каналы, встречи в Беларуси, Греции, Чехии. Были интересны темы по социально-экономической ситуации, соц-политической, молодежного движения, деятельности, которую можно осуществить в приостановке выборных процессов. А также о сотрудниках местных органов власти.

За даними СБУ посадовець також надавав ФСБ інформацію про діяльність релігійних громад та національно-патріотичні об’єднання громадян. У спецслужбі кажуть – чиновник був цінним джерелом інформації для росіян.

Володимир Настюк, представник Департаменту контррозвідки СБУ 

Про це, зокрема, свідчить те, що Ушаковим проводилися зустрічі з ним, проводились на території третіх країн – Прага (Чехія), Салоніки (Греція), Мінськ (Білорусь), Бєлгород (Росія). Вказані поїздки легендував туристичною метою або участю у громадських заходах. Посадовець мав можливість через своє службове становище глибоко і всебічно, і на високому аналітичному рівні консультувати Росію щодо глибинних процесів у суспільно-політичному життя не лише Харківського регіону, але й всієї країни. Тобто, можна сказати що це експерт.

За даними СБУ, офіцер ФСБ Олександр Ушаков, який завербував харківського чиновника, є помічником Міністра освіти Ніжегородської області.

Володимир Настюк, представник Департаменту контррозвідки СБУ

Ця посада використовується, як прикриття, у тому числі для проведення розвідно-підривної діяльності проти України. Ушаков є офіцером Другої служби ФСБ РФ, до основних завдань якої належить жорсткий контроль саме у суспільно-політичній сфері. Слід також зазначити ключову роль Другої служби у забезпеченні контролю за діяльністю так званих «МДБ Д/ЛНР», зокрема, підрозділів, які проводять силові та диверсійні акції.

Ніні затриманий посадовець не перший чиновник, якого підозрюють у державній зраді. Минулого року колишнього голову Холодногірського району Максима Мусєєва оголосили в український та міжнародний розшук. За даними правоохоронців, він передавав службову інформацію Міноборони України спецслужбам Росії.

Оксана Кириченко.