Рятувальники провели інформаційний рейд стосовно пожежної безпеки у приватних домоволодіннях

23 листопадаа 2021

У Новобаварському районі Харкова рятувальники провели інформаційний рейд стосовно пожежної безпеки у приватних домоволодіннях, які опалюються за допомогою дрів. «Вечірні новини» бачили, як все відбувалося.

Застарілі системи тепломереж у багатоповерхівках часто не дають того бажаного результату від опалення, на який очікують люди, тож харків’яни все частіше віддають перевагу електроприладам для обігріву помешкань. Це часто стає причиною пожеж через несправність електрообігрівачів, або ж перевищене навантаження на елетропроводку. Втім, почастішали випадки загорянь і у приватному секторі, зокрема там, де опалюють приміщення дровами. Тож, рятувальники провели інформаційно-роз’яснювальний рейд стосовно пожежної безпеки у приватних будинках.

Сергій Кравченко, провідний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій ГУ ДСНС України

Сьогодні ми проводимо рейд серед населення, в яких є пічне опалення, у зв’язку із тим, що мало хто дотримується правил пожежної безпеки. А саме – димарі мало чистять, і це одна з основних причин, через які виникають пожежі і вибухи, оскільки забивається димар, і дим не може виходити, тож бувають такі випадки.

Фахівець каже, буває також, що біля печі відсутня металева загорожа, а отже створюється ризик загоряння предметів, що знаходяться поруч. Крім того, ніколи не можна залишати відкритими дверцята печі, коли господарів немає вдома. Громадянам під час рейду роздаються інформаційні листівки. А також з ними проводять роз’яснювальну бесіду.

Ми завітали до вас, щоб провести інструктаж з правил пожежної безпеки. Номер телефону знаєте, за яким дзвонити у разі пожежі? – Так.- Який? – 102. Ні, 101. До нас телефонувати 101, якщо ви десь побачили дим чи відкритий вогонь, будь ласка, одразу телефонуйте 101. Я так розумію, що ви найстарша серед своїх братів та дітей, тож слідкуйте, щоб вони не лізли до розеток та електроприладів, бо це може мати наслідки.

Такі рейди відбуваються регулярно, говорять дснсники. У такі рейди беруть із собою курсантів Національного університету цивільного захисту України, аби досвіду набрались та розуміли, де може приховатися небезпека та які виклики очікують на майбутніх рятувальників.

Владислав Дубина, курсант 4 курсу Національного університету цивільного захисту України

Ми як майбутні рятувальники хочемо долучатися до таких рейдів, хочемо працювати із людьми. Проводили інструктажі, щоб не було допущено нехтування пожежної безпеки, зараз опалювальний сезон. Наше завдання – це попередити.

Під час рейду були відвідані більше десятка домоволодінь у районі станції Баварія.

Ольга Сітковська, Дмитро Шаталов