Розвиток сіл та селищ на Харківщині

13 Лютого 2019

Розвиток невеликих сіл та селищ – одна з задач у роботі голови області Юлії Світличної.  Так, у Чугуївському районі відмічають, що лише за останні три роки вдалося зробити  багато  для розвитку місцевої інфраструктурі, зокрема, завдячуючи реформі  децентралізації.

Цей край називають ще огірковим, бо жителі села протягом декількох десятиріч займаються вирощуванням огірків та помідорів. Проте, ані дороги, ані соціальні об’єкти не ремонтувалися багато років. До Введенської селищної ради Чугуївського району входять 5 населених пунктів: села Завутя,  Світанок, Зелений Колодязь, селища Тернова, та Веденка. За останні роки бюджет ради виріс у декілька разів.

Ганна Геращенко, голова Введенської селищної ради Чугуївського району 

Ми відчули на собі позитивні зміни – після реформи фінансової децентралізації відбулися і тут. Податки почали залишатися в бюджеті місцевому.

Пані Ганна говорить – зараз за рахунок власних коштів і обласного бюджету  дороги в селах ремонтують. Про обрання напрямку розвитку  в області неодноразову говорила і керівник регіону.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Ми продовжимо відновлювати ті заклади, які потребувати десятиріччями цього – гуманітарна та соціальна сфери.  Звичайно, продовжуємо будувати нову інфраструктуру та особливе питання – це ремонти  доріг.

Великою бідою у Введенській селищній раді була  відсутність  освітлення вулиць. Це питання наразі вирішено.  За програмою, ініційованою губернатором Юлією Світличною «Енергія світла», встановлені енергозберегаючі ліхтарі та прокладено новий елетродріт.

Ганна Геращенко, голова Введенської селищної ради Чугуївського району 

У минулому році нас дуже підтримала програма «Енергія світла». Нам надали кошти і можливість зробити освітлення.  До мене звернулися батьки учнів Введенської НВК – протікає дах. Дах плоский – сніг, всі дощі – до першого поверху протікав, тоді завдяки Юлії Олександрівні Світличній  були виділені кошти.

Прогресом у громаді вважають і організацію вивезення сміття.

Ганна Геращенко, голова Введенської селищної ради Чугуївського району

Завдяки підтримці губернатора і коштам обласної ради нам було придбано сміттєвоз – це було бажання всіх мешканців, ми організували вивіз сміття, до цього в селах взагалі не існувало цивілізованого вивозу сміття.

Зараз пані Ганна зі своєю командою  готують проектні документи на відновлення соціальних об’єктів, бо при їх наявності питання фінансування вирішують миттєво під час  звернення до губернатора області – підбиває підсумок голова селищної ради.

Анна Почапська, Віктор Сєріков.