Розвиток промислових гігантів регіону триває

21 Березня 2019

На колегії обласної державної адміністрації обговорили перспективи бюджетоутворюючих підприємств. Як розвиватимуться промислові гіганти регіону, знає Анна Почапська.

За останні три  роки, підприємства Харківщини переживали кілька періодів, від майже повної втрати замовлень до відродження та появи нових можливостей. Голова області Юлія Світлична відвідала майже всі заводи регіону, вона знає проблеми кожного підприємства та робить все можливе для їх вирішення.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Люди повертаються на підприємства. Кількість працівників збільшилася на 8 тисяч. Ми на сьогодні з вами маємо можливість завантаження тих підприємств, які до того, три-чотири роки не мали портфель замовлень. Ви знаєте, що ми вимагаємо підвищення соціальних гарантій та заробітної платні, але з нашого боку, є підтримка ініціатив керівництва заводів.

Варто відзначити, що промисловість Харківщини – це основна галузь, де задіяне населення регіону. Основне джерело надходження податків до бюджетів різних рівнів. За 2018 рік Харківщина посіла восьме місце серед регіонів країни за показником промислового виробництва. А це машинобудування, хімічна промисловість, обробка деревини, добувна промисловість, фармацевтичне виробництво, харчова промисловість. Для прикладу, більше 50 тисяч найменувань продукції, імпортозаміщенні в області на сьогодні, і все це робота останніх трьох років.

Марк Беккер, перший заступник голови облдержадміністрації

Укладенні контракти на постачання 200 зразків, для створення сучасного озброєння та важкої техніки. Важливим є імпортозаміщення в енергетичній сфері. Наприклад, «Турбоатом» освоїв заміну титанових робочих лопат та турбінних теплостанцій, які раніше імпортувалися з Російської Федерації.

В Харківській області є повний спектр виробництва – від наукових розробок, проектування до повного виготовлення.

Марк Беккер, перший заступник голови облдержадміністрації

За ініціативи та підтримки голови області Юлії Світличної в 2018 році був проведений десятий ювілейний економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи», який зарекомендував себе, як платформа для вільного спілкування влади і бізнесу.

Головним для обласної влади є підвищення заробітної платні на виробництві. Так, за минулий рік, на промислових підприємствах, вона виросла більш ніж на 23 відсотки, цього року, також очікується збільшення оплати праці на 15 відсотків на заводах регіону. Втім,  поки у області ще залишаються підприємство, де є борг перед працівниками  – це Харківський авіаційний завод. Тут працівникам не виплатили понад сто вісімдесят мільйонів гривень зарплати.

Сергій Задорожний, генеральний директор Харківського державного авіаційного виробничого підприємства

Наша продукция уникальна, аналогов нет, задача возобновить самолёты АН.

На сьогодні вже розроблений план виводу підприємства з кризи.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Безусловно, основная задача – это не потерять потенциал который есть, найти возможности и заказы, третье – начать выплачивать задолженность, ХАЗ тянет негативную историю уже несколько десятилетий. Да, сфера управления государства, но работают харьковчане и руководители, я вас прошу приложить максимум усилий, чтобы найти механизмы и оживить предприятие.

Інша ситуація на успішному підприємстві «Турбоатом». Тут збільшення виробництва щороку на 10%, є замовлення вже є на 2020 і 2021 роки. При цьому, як вже говорилося, підприємство успішно позбулося залежності від російського ринку.

Олексій Черкаський, перший заступник генерального директора АТ «Турбоатом»

Основные наши заказчики это «Укргидноэнерго», имеем заказы для гидротурбин 3 миллиарда гривен, для атомных станций, мы имеем скромные заказы для темповых генераций.

Загалом, у 2019 році по області очікується  подальше зростання промислового виробництва не менш як на 3%.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков