Розвиток освіти в області триває

11 Вересня 2019

Розвиток освіти  і створення комфортних умов  навчання  для всіх без винятку дітей – один із головних пріоритетів в роботі  губернатора Харківщини Юлії Світличної.  Сьогодні Харківщина входить до числа лідерів за якістю та темпами впровадження освітньої реформи.  Про новації, які вже втілені, а також заплановані у навчальному році, що тільки розпочався, розповіла радник голови Харківської облдержадміністрації Світлана Резван.

Чимало змін вже  відбулось, впровадження багатьох ще попереду, – починає розмову про розвиток освіти на Харківщині Світлана Резван. Нині процес реформування набирає все більше обертів. Цього року навіть  саме свято першого вересня у багатьох школах області  відбувалось у новому форматі.

Світлана Резван, радник голови Харківської облдержадміністрації

По-різному розпочали цей рік – неординарно, дуже красиво, не з лінійок. Все було зовсім по-іншому.  Школи із задоволенням ці зміни прийняли і цього року в дуже багатьох навчальних закладах  свята відбувались для дітей, задля дітей. Школа має бути комфортною та дружньою до дитини і сьогодні вже вчителі готували свято і представляли свято для дітей.

Йдеться про зміну всієї концепції, говорить Світлана Резван. Учень стає центром уваги. А визначення оптимальних умов для перебування дитини у школі  є результатом спільної праці  вчителів,  батьків та органів учнівського самоврядування.  Таким складом вони можуть вирішувати, чи потрібна однакова для всіх учнів шкільна форма, в якому форматі проводити свята,  як і чим харчуватися дітям у шкільній  їдальні. Але впровадження певних новацій потребує часу.

Світлана Резван, радник голови Харківської облдержадміністрації

Будь-які новації – це довгий важкий процес, тому  що дуже багато пов’язано із самою технологією, із дозволами, з договорами. Перебудувати весь процес, який був побудований попередньо, доволі важко. І знову-таки має бути комунікація із органами освіти, з управлінням, і з школами, і з батьками, і з дітьми, тому що школа має дослухатися до рекомендацій і до побажань самих учнів і їхніх родин. Тому це довгий процес. Треба перебудувати і зробити належні ремонти в наших їдальнях, тому що шведський стіл і розмаїття продуктів, які  має зараз забезпечувати школа, до цього треба дійти, підготуватися і зробити належні умови для того, щоб дітям було комфортно отримувати такий спосіб харчування.

Сьогодні Харківщина є лідером серед областей України за темпами і якістю впровадження освітньої реформи. Не в останню чергу такі результати досягаються через принципову позицію та особисту зацікавленість процесом  голови області Юлії Світличної. Губернатор неодноразово заявляла, що створення комфортних умов  навчання  для всіх без винятку дітей області є одним із головних пріоритетів в роботі обласної адміністрації.

Світлана Резван, радник голови Харківської облдержадміністрації

Умови вирівнюються. Якщо подивитися на цифри, на оснащення, на кількість кабінетів, які оснащені, не тільки НУШ, а і природничих наук. Крім того, минулого року Юлія Олександрівна поставила нову задачу з підвищення знань з технічних наук, з рівня математики, фізики.   Йде кропітка робота за цим напрямком, йде оснащення. Працюємо взагалі над кожною школою. Дуже багато шкіл було в неналежному стані з точки зору ремонтів. Енергозберігаючі технології, освітлення, утеплення, їдальні. У нас кожного року ставиться новий план із закупівлі нових автобусів. Ми збільшуємо автопарк, щоб кожна дитина і вчителі приїжджали на роботу вчасно комфортно і це буде правильно для всіх.

Розвиток професійно-технічної освіти сьогодні теж один із важливих напрямків роботи обласної влади. Цьогоріч заплановано подальше реформування училищ та створення на їх базі регіональних центрів професійно-технічної освіти. З переліком професій, яким навчають у  таких центрах визначаються разом з роботодавцями і  готують фахівців за затребуваними на ринку праці професіями. Роботодавці допомагають створювати і необхідну для практичних занять матеріально-технічну базу, надають можливість для проходження практики безпосередньо на виробничих потужностях, а зрештою беруть на роботу випускників, які вже є готовими спеціалістами з необхідним практичним досвідом.

Світлана Резван, радник голови Харківської облдержадміністрації

Роботодавці зацікавлені, щоб фахівець був навчений саме за тими спеціальностями,  на тому обладнанні і мав той досвід, ті знання, які потребує саме той роботодавець.

Такий досвід взаємодії освіти і бізнесу став показовим для всієї України і зробив Харківщину лідером з реформування профтехосвіти. Та наразі в області готуються запровадити ще одну  унікальну для країни новацію.

Світлана Резван, радник голови Харківської облдержадміністрації

У нас буде створений, поданий проект на створення великого регіонального Слобожанського центру підвищення якості профтехосвіти.  Центр професійної досконалості як для студентів, так і для вчителів, викладачів. Там будуть підвищувати свою досконалість не тільки студенти, а й ті, хто навчає.

Серед головних завдань на нинішній рік  і підвищення якості вищої освіти, говорять в адміністрації. За ініціативи голови області Юлії Світличної ведеться активна робота, спрямована на розвиток  міжнародної співпраці  в галузі освіти.  Завдяки зусиллям губернатора  кілька харківських вишів вже уклали угоди з провідними європейськими університетами про спільні програми навчання та обімну студентами, а також і надання випускникам харківських вишів подвійних дипломів.

Ольга Шевченко.