Розвиток медичної сфери регіону

7 листопадаа 2018

Медичне обслуговування, яке відповідає сучасним стандартам, наближене до усіх жителів області. На Харківщині активно оновлюються медичні заклади. І це – пріоритет для обласної влади – на цьому неодноразово наголошувала очільниця області Юлія Світлична. Про хід оновлення закладів медичної сфери розповіли сьогодні у облдержадміністрації.

На сьогодні галузь охорони здоров’я області оновлюється швидкими темпами. Особливу увагу розвитку медзакладів приділяє голова області Юлія Світлина.   Ведуться роботи  з ремонту, реконструкції та зведення нових закладів – каже заступник керівника області Михайло Черняк. За його словами,  у такому обсязі роботи за роки незалежності України ведуться вперше.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Дійсно, це вдалося по деяких причинах і наголовніше, що є ініціатива, є політична воля на місцевому рівні, на обласному рівні від голови області. Безумовно, ми працюємо в цьому плані під її началом.

Такі великі обсяги робіт з оновлення закладів медицини стали можливими завдяки залученню різних джерел фінансування. Результатом проведення робіт стане те, що пацієнти зможуть отримати якісно нові послуги, які надаватимуться в сучасних умовах, а медики – працювати в оновлених медзакладах.

На сьогодні роботи з ремонту  закладів медицини області ведуться завдяки кільком джерелам фінансування:

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

 Якщо до конкретних цифр, на сьогодні  у нас декілька істочників фінансування саме у галузі охорони здоров’я. Це державний бюджет, обласний бюджет, це ДФРР – Фонд регіонального розвитку, кредитна програма надзвичайна Європейського інвестиційного банку запрацювала вже повною мірою і 13 об’єктів сьогодні будується обласного рівня. Це допомога фінансова західних партнерів, на даному етапі це GIZ. Гроші, ви знаєте, німецького уряду, які сьогодні через цю організацію йдуть на допомогу на розвиток в Україні.

Чималу роль у фінансуванні робіт із оновлення медзакладів відіграють і місцеві бюджети. Вони також отримали можливість долучитися до розвитку медичної сфери завдяки реформі децентралізації.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

І загальний фонд грошей, який витрачений на систему охорони здоров’я, це як говорю сьогодні лише про ремонти та будівництва. Це і ЦРЛ, і центри первинної медико-санітарної допомоги, це амбулаторії, які будуються, ремонтуються на місцях. Це майже 100 мільйонів гривень, які витрачені по області по всіх районах. Я говорю лише про райони області, без міста Харкова, тому що у Харкова окремий бюджет і окремі програми, і вони так само розвивають заклади охорони здоров’я.

Значні кошти виділяються для оновлення закладів медичної сфери і з обласної скарбниці. У деяких з цих закладів роботи не проводились багато років:

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Роботи по системі охорони здоров’я, безумовно, ми робимо важливий внесок вклад з обласному бюджету саме там, де ми можемо підтримати і тому приклад останній, ми знаємо, це чорнобильська лікарня, де виділені майже 10 мільйонів гривень завдяки Юлії Світличній,  які підтримав депутатський корпус. Сьогодні ці роботи на завершальній стадії. І до кінця року будуть використані  це майже 10 мільйонів. Це перинатальний центр обласний, який сьогодні робиться повною мірою.

Наразі у Дергачівський центральній районній лікарні роботи вже завершені, у Вовчанській роботи добігають кінця.  Для їх оновлення залучались кошти іноземних партнерів – зокрема GIZ. На даному етапі, каже Михайло Черняк,  вже витрачено майже 17 мільйонів гривень. Завдяки коштам Європейського інвестиційного банку у області ремонтуються 13 об’єктів обласного значення. Це, зокрема, обласна клінічна лікарня, дитяча і доросла інфекційні лікарні, диспансер радіаційного захисту населення, обласний перинатальний центр та інші об’єкти.

Проводяться роботи з реконструкції медичних закладів і завдяки коштам Державного фонду регіонального розвитку. Серед проектів, профінансованих державою, за словами Михайла Черняка – роботи з оновлення медзакладів у Ізюмі та Богодухові.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков.