Розвиток Харківщини триває завдяки роботі губернатора регіону

12 Липня 2019
Правильно розставлені пріоритети голови області Юлії Світличної дають змогу будувати на Харківщині нові школи, дитячі садочки, лікарні, дороги. про це в програмі «Непрості питання» заявив голова Уряду України Володимир Гройсман.
Голова Харківської області Юлія Світлична найефективніший управлінець серед всіх голів обласних адміністрацій. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в програмі  телеканалу Р1 «Непрості питання».
 
Володимир Гройсман – Прем’єр-міністр України
Юлія Олександрівна Світлична  –  на своєму місці. Я про це говорив вже не один раз. Вона молодець. Вона знає справу. Вона вміє жорстко поставити питання и досягти результату. Не всі голови адміністрацій області мають такі риси. Вона дуже чітка і результативна, що є дуже важливим.
За словами Прем’єр-міністра, правильно розставлені пріоритети голови області, дають змогу будувати на Харківщині нові школи, дитячі садочки, лікарні, дороги. Такими здобутками можуть похизуватися не всі управлінці.
 
Володимир Гройсман – Прем’єр-міністр України
Бо я іноді дивлюсь, що відбувається з місцевими бюджетами і мене дивує, що кошти є, я ж був міським головою, я знаю що таке бути міським головою, кошти є і на модернізацію, і на нові котельні і на нові труби, і на нові системи регулювання , а вони не фінансують ці котельні, школи не будують, а якісь фонтанчики будують, якісь туї висаджують, тобто фактично людям замилюють очі. А потім, коли приходить зима, місто не можуть запустити в тепло чи навпаки такі ціни на тепло дають, що потім кажуть, це Уряд винний.
Взірцевою на Харківщині є ситуація з  ремонтом доріг. Значна частина автошляхів була відновлена минулого року. Ще більш масштабні роботи проводяться  цьогоріч. Так ,практично з вщент зруйновані перетворюються на нові, такі, що не поступається міжнародним стандартам. Зокрема, йдеться про автошлях Мерефа-Лозова-Павлоград. Гроші на ї відновлення   за наполяганням Юлії Світличної були закладені окремим рядком у державний бюджет 2019-го року. Тоді ж, Уряд затвердив  покроковий план робіт до 2022-го року.
 
Володимир Гройсман – Прем’єр-міністр України
Ми прийняли рішення будувати дороги до 22-го року включно між всіма обласними центрами. Так, щоб з Харкова можливо було доїхати до будь-якого обласного центру по хорошій дорозі. І ми це будуємо. Далі, на минулому Уряді ми прийняли ще одну стратегію – це маленькі дороги. Це дороги державного значення, але місцеві, між райцентрами, містами районного значення. Там теж катастрофа сьогодні. І тому ми прийняли рішення за наступні 5 років з будівельного сезону 20-го року, ми будемо серйозно ними займатися і я вважаю, що там ми заклали нову систему якісної побудови цих доріг. Буде і бетон і асфальтобетон. Ми вирішимо цю проблему так, щоб людина зі свого райцентру могла потрапити до столиці області і зі столиці області потрапити в усі обласні центри.
Чимало уваги приділяється в області соціальному захисту громадян. За ініціативи Юлії Світличної максимальну надбавку, що може бути виділена з обласного бюджету, отримують працівники академічних творчих колективів та сільські вчителі. Саме заради підвищення престижності вчительської професії  Уряд прийняв рішення про системне підвищення заробітних плат шкільним педагогам та вихователям дитячих садків. Тепер справа за наступним складом Парламенту, який має погодити це рішення та забезпечити його фінансування під час формування бюджету на 2020-й рік.  Сьогодні ж вже фінансово захищеними і погодженими є рішення про поступове зростання пенсій.
Перебуваючи у Харкові Прем’єр-міністр України відвідав Науково-дослідний інститут протезування, протезобудування та відновлення працездатності. Два роки тому Володимир Гройсман вже бував  в інституті і почув, що потрібно його працівникам та пацієнтам від Уряду. Після того на розробки та модернізацію установи було виділено  близько 227 млн. грн. і
 1,2 млрд. грн.  на виготовлення протезів, для людей, які цього потребують.
 
Ольга Шевченко