Розвитку культури в області треба приділяти особливу увагу

11 Грудня 2019

Культура – одна із важливих сфер життя кожної людини, тож її розвитку необхідно приділяти якомога більше уваги. На цьому наголошує депутат Харківського обласної ради Юлія Світлична.

Розвивати культуру й мистецтво потрібно саме зараз і саме у східних регіонах, вважає депутат Харківської обласної ради Юлія Світлична. За її ініціативи минулого року в області активно почали ремонтувати Будинки культури, селищні бібліотеки та клуби.

Тож люди, які раніше могли збиратися лише у тісних холодних приміщеннях, тепер реалізовують свої творчі здібності у комфортних умовах.

Юлія Світлична, депутат Харківської обласної ради

Больше 200 Домов культуры по области были отремонтированы, где – капитально, где – частично, которые дают возможность и деткам заниматься кружками и проводить какие-то музыкальные мероприятия. Я считаю, что такую работу нужно поддерживать, для того чтобы поддерживать в целом развитие культуры не только в городе Харькове, но и по всей области.

Цього року було відкрито оновлений селищний клуб у Манченках, також відкрили місцеву бібліотеку у Золочеві і Будинок культури у Куп’янську.

Ірина Анчукова, завідуюча Манченківського селищного клубу

На этом месте был маленький домик, 22 квадратных метра без удобств. В прошлом году из маленькой хатки нам сделали такой дворец.

Оновлення Куп’янського районного Будинку культури стало особистою ініціативою депутата Харківської обласної ради Юлії Світличної.Тут повністю відремонтований другий поверх, встановлені нові меблі. На поверсі розташована актова зала, на оновлення якої особливо очікували працівники Будинку культури і творчі колективи, які тут займаються. Нещодавно сюди завезли новенькі крісла.

Лілія Шрамко, директор Куп’янського районного Будинку культури

У  нас майже цілий рік не функціонувала ця глядацька зала, бо йшли ремонтні роботи, а тепер у нас розписаний графік репетицій різних колективів. Всі дуже хочуть виходити саме на цю сцену.  Більше 11 клубних формувань. У них займаються діти і дорослі різного віку – більше 150 людей.

Місто Люботин теж хизується новою сучасною спорудою Будинку культури. Поряд із нею – дитячий майданчик, футбольне поле, парк, де прогулюються місцеві жителі.

Юлія Світлична, депутат Харківської обласної радиї

Мы первого сентября, когда были на Дне города, мы пообещали – этот Дом культуры будет сделан. Я думаю, что мы не подвели своими обещаниями вас и оправдали надежды, которые у вас были 20 лет.

Для усіх оновлених Будинків культури було закуплено нові музичні інструменти та спеціальне обладнання.  Основна ж подія у культурному та мистецькому житті міста Харкова та  регіону загалом останніх років – довгоочікуване відкриття реконструйованої філармонії. Три зали – велика – на 777 місць, органна – на 500 та камерна – на 100, одночасно можуть приймати майже півтори тисячі поціновувачів класичної музики.

Юрій Янко, директор Харківської обласної філармонії

Ничего бы не состоялось этого, если бы, действительно, не наш большой друг – Юлия Александровна.

За словами Янко, на створення «храму музики» Харків чекав багато років, адже до завершення реконструкції філармонії подібного комплексу в місті ніколи не було.

А от попит на культурні події великий – лише «Схід Опера» щороку відвідують 10 мільйонів людей.

Юлія Світлична підкреслює – необхідно проводити роботу з працівниками закладів культури та мистецтв.

Юлія Світлична, депутат Харківської обласної ради

На культуру завжди не вистачало часу і не вистачало коштів. Завжди по останньому принципу. Це – перше, а культура – потім. Ось оце трошечки доробимо, а культура почекає. Не почекає. І ми знаємо, що якщо розвивати кожну ланку, якщо розвивати кожну сферу, то в цілому організм нормально себе почуває.

Ольга Сітковська.