Ремонт у обласній лікарні для чорнобильців триває

11 Жовтня 2018

Ремонт у обласній лікарні для чорнобильців планують завершити у грудні. Так кажуть будівельники, які працюють на об’єкті. Тим часом за ходом робіт слідкує обласна влада та самі чорнобильці, для яких ця лікарня – наче другий дім. Хід робіт також на особистому контролі губернатора Юлії Світличної.

Це – обласна лікарня для чорнобильців. Кілька місяців тут триває ремонт. Увесь цей час хід робіт контролюють будівельники, обласна влада та самі чорнобильці. Одне з таких робочих засідань відбулось і сьогодні. Комісія оглянула, як проходять роботи.

Вадим Данієлян, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Эту больницу не ремонтировали минимум 30 лет, и Юлия Светличная – единственный губернатор области, которая приняла решение и выделила сюда финансирования. По объемам выполненных работ мы видим, что подрядчик идет в графике, работы выполняются. Рабочие моменты, которые возникают в процессе работы и на них обращают внимание чернобыльцы – они устраняются.

Нагадаємо, ремонт цієї лікарні фінансується з двох джерел – Європейського інвестиційного банку  та обласного бюджету. А це – вісім з половиною та майже десять мільйонів гривень – відповідно. Ініціатором такого фінансування з обласного бюджету виступила голова області Юлія Світлична. Підрядник звітує – більше половини робіт за цим проектом будівельники вже зробили.

Володимир Циганков, підрядник

По областному бюджету работы выполнены на 60%. Заменены все инженерные мережи. Самые сложные работы выполнены. Обшиты все санузлы гипсокартоном, подготовлены к облицовке плиткой. По большому счету осталось по облбюджету ремонт фасада выполнить, замена водосточных труб и облицевать санузлы плиткой.

За проектом, який фінансується з Європейського банку, проводяться роботи на першому та четвертому поверхах лікувального корпусу. На першому поверсі ремонтують приймальне відділення і фізіотерапію. На четвертому – операційний блок та реанімацію – розповідає підрядник.

Володимир Циганков, підрядник

Ремонт приемного отделения, физиотерапии и статистики – работы выполнены на 80%. Замена инженерных мереж, облицовочные работы, плитка. Оперблок и реанимация – выполнены работы примерно на 70%. Сейчас потолки, зашиваются стены, плитка выкладывается, остается установить двери, лампы бестеневые и кислородное обеспечение.

Чорнобильці кажуть – усі їх пропозиції та зауваження щодо ремонту враховуються. І додають – цей диспансер для них – другий дім. Тому кожна деталь ремонту для них важлива.

Анатолій Вінник, голова Харківської обласної організації «Союз Чорнобиль України»

Все нормально, спасибо обладминистраци, нашим строителям. Главе обладминистрации Юлии Светличной, она постоянно контролирует это лечебное заведение – это наш 2-й дом. С учетом того, что мы взрослеем, у нас добавляются, к сожалению, болезни и так далее, потому мы кровно заинтересованы, чтоб здесь все было хорошо и отлично.

Кристина Загребельна, кореспондент

Такі робочі засідання у обласній лікарні для чорнобильців планують проводити і надалі. А усі ремонтні роботи будівельники обіцяють завершити до кінця року.

Кристина Загребельна, Дмитро Поздняков.