Ремонт доріг у області: які плани дорожників

5 Квітня 2019

У Харківській області після зими активно ремонтують автошляхи. Щоденно на дорогах області працюють понад 30 бригад ремонтників. Про роботи, що проходять у регіоні, та на яких напрямках вони відбуваються, розповіли під час брифінгу.

Після зими дорожники активно ремонтують ямковість на автошляхах. Так, протягом останнього тижня бригади працювали на Окружній дорозі, на ділянці від авторинку «Лоск» до розв’язки на Чугуїв. Практично повністю завершена ліквідація ямковості від селища Безлюдівка до в’їзду в Харків. І це – лише частина всіх тих доріг, на яких сьогодні проводять роботи.

Вже розпочалась підготовка до ремонту дороги державного значення Мерефа-Лозова-Павлоград, розповідає заступник начальника Служби автомобільних доріг Сергій Пляка. Нагадаємо, за ініціативи голови області Юлії Світличної, ремонт цієї дороги внесений окремим рядком до державного бюджету.

Сергій Пляка, заст. начальника Служби автомобільних доріг у Харківській області

Була відфрезерована перша ділянка – півтора кілометри в районі селища Бірки. Ми на наступну неділю плануємо вже повний масштабний пуск цієї дороги з укладанням асфальтобетонної суміші вже на повну потужність.

На цьому автошляху проведуть ремонти 4 штучних споруд: мостів та шляхопроводів, тендерні процедури завершені, розповідає Сергій Пляка. Дорога Мерефа-Лозова-Павлоград капітально не ремонтувалась ще з початку її будівництва, а це близько 60 років тому. Роботи тут розпочались у 2017 році і по сьогодні було відновлене покриття на найбільш зруйнованих ділянках, загальною протяжністю більше 35 кілометрів. Закінчити роботи на дорозі державного значення мають вже цього року.

Сергій Пляка, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Харківській області

Підприємство «Харківоблавтодор» працює в ритмі. Я перед цим говорив, працюємо навіть у вихідні дні. Заборгованість із заробітньої платні погашена, відсутня. Люди настроєні на працю, працюють наполегливо для того, щоб максимально якомога більше зробити в цьому році.

Наступного тижня вже розпочнуть підготовчі роботи на дорозі Харків-Вовчанськ. До кінця місяця стартуватиме ремонт дороги Чугуїв-Печеніги-Великий Бурлук. Що стосується доріг місцевого значення, щодня тут працюють більше 30 ремонтних бригад.

Ігор Турченко, директор ДП «Дороги Харківщини»

Основні напрямки по районам – це Балаклійський – дорога Андріївка-Курган-Мілове. Шевченківський район – це об’їзд з самого населеного пункту Шевченково. Валківський та Богодухівський район – дорога Валки-Богодухів-Нова Водолага. Зміївський район – Зміїв-Чімужівка-Артюхівка. Лозівський район – дорога Панютіне–Староволодимирівка. Нововодолазький район -дорога на Старовірівку. Красноградський район – дорога Красноград – Грунівшіна.

З наступного тижня на дорогах місцевого значення розпочнуть роботи з поточного середнього ремонту. Повна реконструкція буде проведена на дорозі Харків-Липці-Борисівка в межах селища Циркуни. Також роботи проводитимуть у Дергачівському, Кегичівському та Харківському районах. Нагадаємо, оновлення доріг області знаходиться на особистому контролі губернатора Юлії Світличної.

Олена Павличенко, Євген Сєріков.