Ремонт доріг регіону триває і взимку

7 Лютого 2019

Сніг на дорогах області частково зійшов, а отже дорожники приступили до ямкового ремонту.

Перепад температур  та великогабаритний транспорт – ось головні причини руйнування шляхів взимку – кажуть дорожники.  Нині ямкового ремонту потребують понад двадцять дві тисячі квадратних метрів  автошляхів. Але ця цифра збільшується з кожним днем.

Сергій Пляка, перший заступник начальника Служби автодоріг у Харківській області 

Ми взяли довідку в гідрометцентрі  – за грудень-січень місяць 32 раза переходила температура через нуль. Тобто, через день були оці коливання. Що воно дає – відтає, влага зайшла, на вечір замерзло – розірвало. Чому і з’являється ямковість.

Взимку, щоб латати ями, дорожники використовують технологію литого асфальтобетону. Така суміш стійка до морозу та вологи. Відновити один квадратний метр дороги, де є яма, коштує приблизно 650 гривень – розповів Сергій Пляка.

Сергій Пляка, перший заступник начальника Служби автодоріг у Харківській області 

Це повний комплекс робіт, який включає вирубування края, вирізання інструментами. Якщо потрібно, якщо це не литий, а обичний асфальтобетон, то це підґрунтовка. Укладання суміші, ущільнення. Звичайно, цей асфальтобетон треба зварити і привезти.

Серед найбільш зруйнованих ділянок, де нині вже зійшов сніг – це Окружна дорога. Там, та на інших напрямках дорожники вже приступили до відновлення покриття.

Сергій Пляка, перший заступник начальника Служби автодоріг у Харківській області 

У районі Олексіївки, це в районі повороту на село Родичинці, село Флоринка – близько 2-х кілометрів густої ямковості.  Окружна дорога – ділянка від Пісочина до Високого. Район повороту на санаторій Роща. Маються деформації у районі вулиці Грицевця, Роганський житловий масив кільцевої дороги Харкова.

Також зруйновані ділянки є на дорозі Київ-Харків-Довжанський – розповів Пляка, поблизу Коротича, на ділянці від Шарівки до повороту на Старий Мерчик, а також біля села Сніжків. Окрім цього, ліквідація ямковості ведеться у районі селищ Манченки та Нестеренки Харківського району. Коли сніг зійде повністю і потеплішає, дорожники почнуть використовувати гарячі асфальтобетонні суміші. Цьогоріч облавтодор планує залучити до ямкового ремонту півсотні бригад.

Сергій Пляка, перший заступник начальника Служби автодоріг у Харківській області 

Якщо взяти в цілому по області – то проблем менше, бо ми багато зробили минулого року.

Ремонт доріг регіону  знаходиться на особистому контролі губернатора Юлії Світличної.

 Кристина Загребельна, Макс Артамонов.