Рейди по торговельних центрах міста провели співробітники управління Держпраці і ДФС.

11 Жовтня 2018

Рейди по торговельних центрах міста провели сьогодні працівники управління Держпраці разом із співробітниками фіскальної служби. Перевірки стосувалися незаконного використання праці.

Магазин молодіжного одягу. У продавців-консультантів в залі питають наявність трудової угоди. Інспектори Головного управління Держпраці в області разом із представниками фіскальної служби перевіряють факти неоформлення працівників. Робітники магазину відповідають, що працюють офіційно.

Ну вы оформлены, да? – Нет, достаточно. – Вот моє посвідчення.

Перевірити трудові угоди на кожного працівника інспектори мають особисто.

Тогда подойдем к вашему руководству. Если, никаких вопросов.

Оформлені – оформлені.

Проте, питання виникли вже далі. Трудові угоди інспекторам не надають. Менеджер жіночого відділу активно дзвонить своєму керівництву, аби дізнатися, як чинити з представниками інспекційних служб.

Фамилия, имя, отчество. Работают, не работают. – Сейчас я созвонюсь со своим руководителем и мы ответим на все ваши вопросы. – То есть, пока мы ждем руководства, отказываетесь говорить. – Я должна уточнить свои действия.

І знов, на питання інспекторів ніхто відповісти не зміг. Не домігшись документів, представники Держпраці викликають поліцію.

А ось кафе в торговому центрі. Працівники його вирішили сховатись на кухні. Зустрівшись з перевіркою, спочатку довго не говорять своїх імен та посад.

 Я вам представилась. Представьтесь вы нам, пожалуйста. У нас идет инспекционное посещение.

Зрозумівши цілі інспекційної перевірки, пішли на контакт.

 Кем вы здесь работаете? – Пришел на стажировку. Ну так какие вопросы? – С какого числа? – Со вчерашнего.

Біля кафе перевірку зустрів,  начебто, помічник юриста, проте відповідати на питання як інспекторів, так і журналістів не поспішав.

Я не хочу говорить вам ничего. Ну просто представьтесь. Не хочу говорить ничего.

І знову – жодного трудового договору.

Володимир Рожанський, начальник Головного управління Держпраці у Харк. області

Выявили уже неоформленных предварительно. Это в процессе уже нашей деятельности установим, сколько человек официально трудится, кто – неофициально. Будем наводить порядок в городе.

І ще один заклад громадського харчування в тому ж торговельному центрі та ще одна історія. Чекаємо зв’язку з керівником, який має пред’явити всі трудові договори.

Сейчас придет руководитель, она даст. – Они здесь? – Она уже подходит.

А поки що роздивляємось санітарні книжки працівників, з яких інспектори мають змогу отримати інформацію про кількість осіб, які тут працюють. До нас підійшла інша співробітниця та запевнила, що всі документи нададуть, але треба ще почекати.

Все есть на торговых точках. Сейчас придет представитель и все вам предоставит. Не переживайте.

Нас «заспокоювали» на всіх трьох об’єктах, де здійснювалась перевірка, але в жодному випадку договорів про працю ніхто не побачив.

Олена Петренко, заст. начальника Головного управління Держпраці у Харк. обл. 

У разі, якщо не з’являється суб’єкт господарювання, або він відмовляється від отримання такого направлення, у цьому випадку ми складаємо акт про відмову такого направлення і відправляємо поштою. Якщо отримав таке направлення і не надав документи – штраф – 100 мінімальних заробітних плат – 372 тисячі гривень.

Олена Павличенко, кореспондент

Представники Держпраці говорять, що робітники часто не надають документів, навіть якщо вони знаходяться на робочому місці. Проте, Держпраця наголошує на тому, аби всі трудові домовленості були надані під час перевірок.

Не показують документи співробітники і тому, що бояться покарання від свого керівництва. І така проблема теж існує,  говорять представники інспекційних служб. Проте, за наявності всіх трудових угод покарання для роботодавця не буде.

В’ячеслав Доценко, заст. начальника управління податкового збору з фізосіб ДУ ДФС в Харк. обл.

За 9 месяцев текущего года выявлено более 2,5 тысяч неофициально работающих наемников, которые в ходе проверок субъектами хозяйства были оформлены. Оформление наемных работников – это есть пополнение бюджета всех органов. Как местных, так и государственного бюджета.

За підсумками минулого року було легалізовано більше 160 робочих місць. На сьогоднішній день легалізовано близько 19 тисяч, розказує керівництво Держпраці. Якщо до початку жовтня інспектори робили акцент на роз’яснювальній роботі, то за дорученням Кабміну, з 5 жовтня перевірки посилились. Представники інспекційних служб закликають людей не погоджуватись на роботу без офіційного працевлаштування.

Олена Павличенко, Євген Сєріков.