Реалізацію Національної транспортної стратегії обговорили у Харкові

12 Квітня 2019

Реалізацію Національної транспортної стратегії на 2019-2021 роки і на період до 2030 року обговорили у Харкові.

Минулого року Кабінет Міністрів України затвердив Національну транспортну стратегію до 2030 року. Зараз в Україні розробляють план виконання цієї стратегії. До  участі у створенні останнього долучилися  і обласні адміністрації. Вже сьогодні відомо, що план міститиме певні зміни у законодавстві та інфраструктурні проекти.

Віктор Довгань, заступник Міністра інфраструктури України      

Обговорюємо план заходів, план виконання  – в цьому плані важливо отримати зворотній зв’язок від місцевої влади – ті інфраструктурні проекти, які вони планують реалізувати в найближчі 3 роки і які будуть кошти – державний, місцевий бюджет чи якісь кредити.

І низка проектів з оновлення інфраструктури вже реалізується. Зокрема, це стало можливим завдяки створенню Дорожнього фонду в області. Це дало змогу за підтримки голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної минулоріч відремонтувати у Харківській області рекордну кількість доріг. Наш регіон – серед лідерів щодо реалізації проектів з оновлення транспортної інфраструктури – зазначив заступник Міністра:

Віктор Довгань, заступник Міністра інфраструктури України      

Харківська – одна з лідерів. Я би там київську критикував, ми там міняємо кожного року керівника Автодору місцевого, у вас кращі дороги. У вас на Харків-Довжанський працюють нормально, там проект реалізується.

Минулого року у Харківській області оновили більше тисячі дорожніх об’єктів. Зокрема – 930 доріг комунального значення, 80 автомагістралей місцевого значення та 15 автошляхів державного значення – підкреслив заступник голови Харківської облдержадміністрації Вадим Данієлян. Головним об’єктом стала автомагістраль Харків-Охтирка,  яку не оновлювали десятиріччями.

Цього року плани не менш амбітні:

Вадим Данієлян, заступник голови Харківської облдержадміністрації

В этом году предусмотрено по дорогам местного значения порядка 90 обектов, по дорогам государственного значения, вы знаете, что у нас самые крупный проект реализуется в Харьковской области по инициативе главы Харьковской облгосадминистрации Юлии Светлиной – это проект реконструкции дороги Харьков-Мерефа-Лозовая-Павлоград, под которую заложено отдельной строчкой финансирование в бюджете порядка милиарда гривень.

Також передбачений ремонт дороги Дергачі-Козача Лопань, автомагістралі Київ-Харків-Довжанський, низки інших автодоріг. Оновлюватимуть і штучні споруди. Зокрема, у планах – ремонт у Харківській області 5 мостів.

Вадим Данієлян, заступник голови Харківської облдержадміністрації

5 мостов в этом году – мы продолжаем  строить мост в Лозовой, а также по дороге Мерефа-Лозовая-Павлоград, которую мы реконструируем, и хочу скзазать, что на плошлой неделе начали работать на дороге Мерефа-Лозовая-Павлоград, уже начали укладывать асфальтобетон и также мосты, которые находятся по пути следования данной дороги.

Серед запланованих кроків із розвитку та оновлення інфраструктури у Харківській області також роботи з огородження Харківського аеропорту, сигнального освітлення аеродромного комплекса.

Ірина Дергоусова,  Макс Артамонов.