Реалізація медичної реформи у регіоні

14 Грудня 2018

Харківщина займає провідні позиції серед інших областей України у реалізації медичної реформи. Про це під час брифінгу зазначив заступник губернатора Михайло Черняк.

Харківщина лідирує за кількістю підписаних декларацій із медиками. В обладміністрації підбили підсумки року. Нині, свого сімейного лікаря обрали понад півтора мільйони жителів області, зазначив заступник губернатора Михайло Черняк.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

23, 25 тисяч декларацій підписується щотижня. Тобто люди в активному процесі. Лікарі – пацієнти обирають для себе лікаря. З січня місяця наступного року буде продовжено термін підписання декларацій щонайменше на перше півріччя

Наступного року українців чекають нововведення у рамках медреформи. Зокрема, з липня буде введений електронний лікарняний. А ще буде запроваджена безкоштовна діагностика за направленням сімейного лікаря, розповів Михайло Черняк.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Ввійдуть 50 медичних послуг, аналізів, які будуть в цій програмі. Це рентген, УЗД, послуги вузькопрофільних спеціалістів. На 100 % вони будуть сплачуватись за кошти держави через Національну службу здоров’я України

Також, область вже другий рік поспіль успішно реалізує програму «Доступні лики», зазначив заступник губернатора. А наступного року програма запрацює в електронному вигляді. Аптеки, які беруть участь у програмі, будуть напряму заключати договори з Національною службою здоров’я України.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

В наступному році – перший квартал,  гроші ми вже отримали. Пацієнти будуть отримувати ліки по цій програмі далі.

Мета медичної реформи, яка запроваджується в області під керівництвом голови регіону Юлії Світличної, – створити гідні умови праці для лікарів та для лікування пацієнтів . Окрім впровадження реформ, цьогоріч на Харківщині відремонтували рекордну кількість лікарень та їх окремих приміщень. А у багатьох медичних закладах – реконструкція триває. Загалом на оновлення медичної інфраструктури цьогоріч спрямували понад 660 мільйонів гривень з різних бюджетів.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Це дуже велика сума. В такому обсязі з різних джерел не відбувалося ніколи фінансування. Це і державний, і місцевий, і обласний бюджет. Фонди, які дають можливість залучати  гроші для розвитку медичної галузі.

Також, нині, за підтримки голови області Юлії Світличної, розвивається сільська медицина. Як зазначив Михайло Черняк – нині на Харківщині будують тридцять амбулаторій. Десять із них мають розпочати свою роботу вже до кінця цього року.

Кристина Загребельна, Євген Сєріков.