Рада регіонального розвитку відбулася на Харківщині

14 Березня 2019

Рада регіонального розвитку відбулася на Харківщині. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, представники Уряду та губернатор області Юлія Світлична вирішували, як крокуватиме Харківщина далі.

У черговий раз Харківщина демонструє лідерство в країні. Засідання Ради регіонального розвитку пройшло в області і це не випадково – зазначив керівник Уряду Володимир Гройсман. Прем’єр-міністр зауважив, що переважно саме Харківщина – перша за показниками регіонального розвитку.

Володимир Гройсман, Прем`єр-міністр України 

Наше завдання сьогодні – зробити абсолютно нову якість освіти, медицини, інфраструктури. Очевидно, що двигуном є національна економіка.  Подякую харків’янам за ваш особистий внесок, за розвиток, ви потужний науковий промисловий регіон, який має позитивну динаміку.

Дійсно, динаміка зростання показників розвитку регіону відстежується останніми роками достатньо відчутно. Два мільярди сімсот мільйонів доларів інвестицій за останніх п’ять років і як результат – сфери IT-технологій, промисловість, аграрний сектор показують прибутки.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Маємо зростання машинобудівельної промисловості – за три роки плюс 35% , люди повертаються на виробництво – маємо  плюс 5 тисяч робочих місць, маємо найвищий рівень зайнятості в Україні та умов праці. Зведений бюджет став втричі потужнішим і це дає змогу розвиватися, будувати і відновлювати.

Варто згадати – відкриття філармонії, нової школи в Пісочині, новий Центр адміністративних послуг, нова станція метрополітену, до речі, підземка продовжує будуватися. Це стало можливим завдяки особистій позиції голови області Юлії Світличної.

Володимир Гройсман, Прем`єр-міністр України 

Харьковский метрополитен – деньги Европейского банка  и инвестиционного банка. Когда Юлия Александровна обратилась к нам, я сказал – нет проблем, даём вам государтвенную гарантию, кредит дешевле и длинее, как результат – метро строится – 350 миллионов.

Це говорить, що зрушення, які розпочалися у 2014 році, вже дали свої результати. Завдяки  децентралізації вдалося збільшити місцеві бюджети у три рази. 2018-й рік ми закінчили з позитивними результатами. Втім, на 2019-й у голови області не менш амбітні плани. Завдяки її особистим перемовинам із європейськими партнерами та всебічній підтримці промисловості регіону,  Харківщині вдалося завоювати нові ринки збуту.

Володимир Гройсман, Прем`єр-міністр України 

Потрібно завойовувати нові ринки і ви показуєте тут достатньо потужні результати. Ваш промисловий комплекс конкурентоспроможний і представляєте Україну на міжнародному рівні, там, де стоїть «Made in Ukraine».

Губернатор області Юлія Світлична підкреслила – на досягнутому зупинятися не збирається.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Харківська область завжди мала Президентську та Урядову підтримку, але і Харківщина підтримує всі зрушення, ініційовані Урядом.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України

Я ще раз хочу вам подякувати, ви, дійсно, дуже сильні молодці.

Важливим питанням у розвитку регіонів та в цілому країни є енергетична незалежність.

Володимир Кістіон, Віце-прем’єр-міністр України  

Забезпечення енергетичної незалежності нашої держави. Шляхом збільшення видобутку українського газу та зменшення використання антрацитового вугілля.  Зміївська теплоенергостанція перша у 2017 році провела заходи і перейшла з антрацитового на газове вугілля. Це добрий приклад для всієї генерації.

Завдяки підтримці особисто голови області зараз по всій Україні реалізуються проекти, накшталт Змієвської ТЕЦ.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

По всій Україні реалізуються проекти по переведенню ТЕЦ з антрацитового вугілля на газову групу.

Реформи, які зараз впроваджуються, позитивно відобразилися на розвитку місцевого самоврядування.

Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України

Харківська область є унікальною і має індустріально-промисловий потенціал і практично склад інженерінга і склад науковців, які працюють на всю Україну. Ви знаєте, вчора в Харківській області вперше в Україні відбувся перший сеанс телемедицини з села Мала Рогань і обласної лікарні.

Найбільша територіальна громада створена саме в Харківській області. Лозівська ОТГ наразі має бюджет втричи більший, ніж минулі роки. Можливості громад, які об’єднуються, набагато більші.

Сергій Зеленський, голова Лозівської ОТГ 

Можу навести приклад: коли навесні 2017 року на колекторі сталася аварія. І тільки коли втрутилася в ситуацію Юлія Олександрівна, ситуація вирішилася і колектори відновили.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зауважив, що подальші дії у регіональному розвитку – це продовження процесів децентралізації, зокрема, якісне використання коштів на місцях.  І як, приклад в цьому, є Харківщина – певен керівник Уряду, зокрема, результати будівництва доріг в області, відновлення лікарень, закладів освіти, зріст промисловості говорять про потужність регіону. Під час засідання також повідомили про намірі китайських інвесторів вкладати кошти у будівництво сонячної енергостанції у Первомайському районі. А це 50 мільйонів євро інвестицій.

 Анна Почапська, Дмитро Поздняков.