Питання соціально-економічного розвитку Харківщини обговорили під час комісії обласної ради

27 Серпня 2018

Соціально-економічний розвиток області  – питання, яке турбує і жителів Харківщини і регіональну владу. Сьогодні на засіданні постійної комісії обласної ради губернатор разом із директорами департаментів та депутатами облради розглянули питання про розподіл коштів на соціально-значущі обєкти.

Цього року за ініціативи голови області Юлії Світличної великі кошти були направлені на розвиток соціальної сфери регіону.  Фінінсування надходить одразу з декількох джерел. За інформацією Департаменту фінансів, обласний бюджет готується прийняти низку субвенцій з державної скарбниці на потреби тимчасово переміщених осіб – більше трьох з половиною мільйонів гривень. Поняд 300 мільйонів додатково підуть на ремонт та будівництво об’єктів соціальної сфери. Більше 800 тисяч за рахунок митних зробів піде на ремонт доріг.  За 7 місяців бюджет області перевиконаний більше, ніж на 100 мільйонів гривень  – кошти також підуть на розвиток інфрастрактури області.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Маємо на це можливість, за ініціативи Президента по бюджетній децентралізації.  В кожному районі зроблено багато,  є зміни. За невеликий термін часу ми зробили багато, і люди бачать результат того, що вони прагнули багато часу.

Додатково планують реконструювати ще 100 соціально-важливих обєктів. Особлива увага на сьогодні прикута до відновлення  закладів охорони здоров’я.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Дуже велика кількість людей знаходиться в жахливих умовах, це стосується різних сфер і різних районів області. Одне стратегічне рішення – це будівництво онкоцентру, і сьогодні проект потребує коштів на підготовчі роботи, проектні документи і, я сподіваюся, що в наступному році ми приділимо увагу самому будівництву. Це стосується і інших закладів охорони здоров’я, їх потрібно привести до ладу, зробити нормальні умови для лікарів і людей.

Нагадаємо, незабаром,  за ініціативи Юлії Світличної, на Харківщині з’явиться новий сучасний онкологічний центр.

Щодо економічного розвитку, то під час засідання комісії говорили про  успіхи області.  Виробництво в сільському господарстві зросло за останні кілька місяців на 10%. Гарні показники і у підприємств регіону. Свої результати дає те, що губернатор області опікується надходженням державних замовлень на промислові об’єкти  області, вона особисто зустрічається з колективами на виробництвах. Це дає можливість не тільки почути виробничі питання, а й особисті проблеми людей, вирішенню яких Юлія Світлчина приділяє багато уваги.

Андрій Колос, директор Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації 

У 2018 році третій рік поспіль відбувається зростання виробництва машинобудування. За перше піврічя реалізовано продукції на 11 мільярдів гривень і отримали замовлення, частка іноземних інвестицій – майже 50%.

Великі надії керівництво області покладає на Міжнародний економічний форум, що пройде наприкінці вересня. Саме під час цього великого заходу мають бути підписані нові контракти, пройдуть  бізнес-переговори з крупними інвесторами, відбудеться налагодження контактів  із дипломатами з різних країн світу. Нагадаємо, за останні кілька років форум став справжнім майданчиком для залучення інвестицій у регіон.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Чекаємо бізнес-делегації з різних країн світу на чолі з послами цих країн, будемо організовувати зустрічі з промисловою палатою, а також – окремими виробниками та підприємствами, щоб завантажувати їх та створювати нові робочи місця, підвищувати соціальні гарантії робітників і підвищувати соціально-економічний рівень нашої області.

Більшість із обговорених на комісії питань будуть винесені на розгляд депутатів під час  чергової сесії обласної ради, що відбудеться 30 серпня.

Анна Почапська, Євген Сєріков.