Питання щодо перейменування проспекту Петра Григоренка на проспект маршала Жукова знов розглядають в суді

18 Березня 2020

Питання щодо перейменування проспекту Петра Григоренка на проспект маршала Жукова знов розглядають в суді.

Вперше проспект маршала Жукова перейменували на честь Петра Григоренка у рамках закону «Про декомунізацію» у 2016 році. Минулого року на сайті міськради з’явилася петиція з проханням повернути попередню назву проспекту. Її підтримали понад п’ять тисяч людей, а депутати міськради проголосували за те, щоб проспект знов носив ім’я Маршала Жукова. Однак, суд визнав це рішення незаконним. Попри це наприкінці лютого на черговій сессії міськради 52 депутати знов проголосували за перейменування проспекту Петра Григоренка на маршала Жукова. Сьогодні нове рішення знов оскаржують у суді.

Андрій Коломійцев, позивач

Вперто міська рада хоче, щоб у нас одна з вулиць називалась ім’ям маршала Жукова.  А питання для нас дуже важливе, тому що зараз такий час, що або ми будемо вперед йти і розвиватись інформаційно, і ідеологічно. Або ми повернемось до Радянського Союзу і будемо топтатись на місці, і буде те саме, що і було.

Підготовче засідання розпочалось із з’ясування обставин справи. Згідно з законом України «Про декомунізацію», забороняється привласнювати об’єктам топоніміки імена або псевдоніми осіб, які займали керівні посади в Комуністичній партії і вищих органах Радянського Союзу. Маршал Жуков же був Міністром оборони СССР протягом двох років, такі дані у своєму позові наводить Андрій Коломійцев. Попри це представник міськради заперечив, що ця посада є вищим органом влади і навів свої доводи.

Костянтин Прокоп’єв, представник Харківської міської ради

Він, як Міністр оборони, як військовий діяч, приймав участь активну у визволенні України від нацистів під час Другої світової війни. Ця обставина слугує підставою для прийняття цього рішення та вшанування імені цього військового діяча.

Позивач, у свою чергу, подав клопотання про залучення інституту національної пам’яті в якості третьої сторони. Суд відмовив у його задоволенні та оголосив перерву у засіданні до 10-ї години ранку завтрашнього дня.

Юлія Котелевська, Віктор Сєріков.