Проїзд автошляхами області забезпечений

21 Січня 2019

Напередодні увечорі на територію Харківської області з північного заходу зайшов черговий циклон. Уночі на автошляхах області працювали дорожники. Наразі проїзд автошляхами Харківщини забезпечений – розповіли у Службі автомобільних доріг області. Втім синоптики попереджають – чергова негода очікується у ніч з середи на четвер.

Циклон, який напередодні приніс снігопад, торкнувся перш за все північно-західних районів Харківщини – Богодухівського, Валківського, Коломацького, Золочівського. Опади посилились вранці, наразі циклон вже вщухає. Він  прямує на Донецьку та Луганську область через Борівський, Лозівський, Ізюмський та Барвінківський райони. Щоб розчистити автомагістралі області, дорожники працювали вночі:

Євген Зражевець, начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області

Ми о другій годині ночі вийшли всі на лінію, цілодобово працює на базі Служби автомобільних доріг штаб, традиційно цілодобово працюють наші диспетчерські пункти, які постійно моніторять ситуацію, і таким чином ми своєчасно приймаємо всі необхідні заходи.

До того ж, задля злагодженої та організованої роботи з подолання наслідків негоди 18 січня у облдержадміністрації був проведений оперативний штаб, на якому були відпрацьовані всі заходи щодо співпраці дорожників, рятувальників та поліції.

Євген Зражевець, начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області

Працювало на лінії 194 одиниці техніки, робітників – 225 чоловік. Цей снігопад не був якимось сюрпризом, ми було до нього готові. Головна увага були приділена дорогам державного значення. Дороги на сьогодні залишаються відкритими і очищеними від снігу.

Серед напрямків, які розчищають у першу чергу – автомагістралі державного значення – це Київ-Харків-Довжанський, дороги на Донецьк, Охтирку, Куп’янськ, Вовчанськ, Окружну дорогу. Ще один пріоритет – автошляхи, якими прямують рейсові та шкільні автобуси. Це питання вирішується у тому числі за рахунок залучення техніки фермерських господарств.  Питання безпеки на дорогах, зокрема, під час негоди, знаходиться на особистому контролі голови області Юлії Світличної.

А тим часом цього тижня слід бути готовими до чергової негоди:

Євген Зражевець, начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області

Наступний снігопад ми чекаємо з середи на четвер, якщо зараз температурні показники по області -5-8, то з середи на четвер ці показники дещо підвищаться і буде мінус 1 плюс 1, а подекуди і мінусова температура до плюс двох. Це вже теплий циклон принесе нам сніжні опади і досить інтенсивний снігопад. Тому всі дороги будуть оброблені, узбіччя розкриті, я перш за все маю на увазі державні дороги, і таким чином ми приготуємось до снігопаду.

Очікується, що снігопад зачепить перш за все південні райони області – зокрема, Лозівський, Близнюківський, Борівський, Барвінківський.

При Службі автомобільних доріг створено графік цілодобового чергування дорожників та спеціальної техніки на автомобільних дорогах Харківщини. Тож, у разі виникнення надзвичайної ситуації слід телефонувати у диспетчерську за номером  336-77-00.

Ірина Дергоусова,  Макс Артамонов.