Промислові виробництва в області нарощують свої обсяги

10 Липня 2019
Промислові виробництва в області нарощують свої обсяги: з’являються нові робочі місця, підвищується заробітна платня, розширюються виробничі потужності підприємств. Сьогодні ця галузь залишається ключовою у регіоні.Голова області Юлія Світлична робить ставку саме на відродження та максимальне завантаження заводів.
 
За останні роки, промислові підприємства Харківщини із майже зруйнованих перетворилися на ті, що працюють у повну силу та мають значні портфелі замовлень. Це стало можливими завдяки сприянню голови області Юлії Світличної. Губернатор, відвідала майже всі заводи регіону та знає проблеми кожного підприємства.
Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації
Развитие промышленности – основа каждого государства, для Харьковской области – это ключевая часть экономики. Около 70% прибыли – это промышленность, 50% отчисления налогов в бюджет, каждый третий работающий, задействован в промышленности. Делать новые технологии, конкурентные продукцию, в том числе, уделять внимание социальным стандартам, заработной плате, чем больше сбывается продукции, тем больше прибыли у предприятия.
Нині промисловість Харківщини показує стабільне зростання. Один з таких прикладів «Об’єднання Комунар». До 2016 року показники підприємства були буквально нульові, втім, останні кілька років  стан справ на заводі поліпшився, підприємство стало прибутковим. Підприємству вдалося переорієнтуватися із російського ринку на внутрішньоукраїнські замовлення. Завод працює і над виходом на ринки інших країн світу. За останні кілька років обсяг навантаження на підприємство збільшився уп’ятеро. Ще один завод, ділові стосунки якого, ще 5 років тому були пов’язані із Росією  – ФЕД. Після початку бойових дій на Сході України почав шукати нові ринки збуту. І завдяки підтримці губернатора заводу це вдалося. Завод спеціалізується на  виготовленні агрегатів для гідравлічних, паливних та електричних систем авіаційної техніки, бронетехніки і виробів залізничного призначення. Одним з найпотужніших підприємств оборонної промисловості регіону на сьогодні є Харківський завод спецмашин. Ще кілька років тому завод знаходився на грані банкрутства, втім, все змінилося після того, як почала набирати обороти програма імпортозаміщення.
Олексій Горобець, директор ДП «Харківський завод спеціальних машин» 
В настоящее время, предприятие загружено на более, чем 100 процентов.  Работаем в усиленном режиме, в две смены и практически без выходных. Заказ Министерства обороны очень большой. Каждый день с конвейера завода сходит один автомобиль.
Успішно працює сьогодні і підприємство «Турбоатом». Тут збільшення виробництва щороку на 10%, є замовлення вже є на 2020 і 2021 роки. Нарощує темпи і Харківський плитковий завод. Продукція цього підприємства користується попитом на ринках 26-ох країн світу.
 
Назар Ванюшин, директор тендерного комітету керамічної групи  
На Харьковском плиточном заводе сейчас работает около полторы тысячи человек, средняя заработная плата – чуть больше 10 тысяч гривен. Вопрос численности и заработной платы – это постоянный вопрос, который задаёт Юлия Александровна Светличная, она неоднократно бывала у нас на предприятии, она интересуется, комфортные ли условия.
Створення гідних умов праці для співробітників промислових підприємств – у сфері особливої уваги керівництва області та губернатора Юлії Світличної. Протягом останніх трьох років за сприянням очільниці області заробітні плати працівникам заводів були підвищені на понад 40%
Юлія Котелевська