Промислові підприємства Харківщини нарощують обсяги виробництва

2 Вересня 2019

Промислові підприємства області нарощують обсяги виробництва. З’являються нові робочі місця, підвищується заробітна платня, розширюються виробничі потужності підприємств.

За останні кілька років промислові підприємства Харківської області наростили випуск своєї продукції, в цілому ж промисловість в регіоні нарощує міць, і це не дивлячись на непросту ситуацію з експортом, з початком війни на Сході країни.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Розвиток промисловості – це база регіональної економіки, і від його зростання залежить майбутнє і перспективи Харківського регіону, звичайно, ми працюємо з кожним підприємством, яке має нашу підтримку та наш контроль – як у виробничих питаннях, так і в соціальних. У цілому за три роки ми маємо зростання машинобудування, а машинобудування в загальному обсязі України, харківське машинобудування займає 13%. Тому бачимо перспективи і працюємо над тим, щоб  підприємства Харківщини були завантажені.

«Харківський завод спецмашин» – одне з найпотужніших підприємств оборонної промисловості регіону. Сьогодні завод прибутковий, адже на 100%  завантажений замовленнями. Ще кілька років тому завод знаходився на грані банкрутства, втім, все змінилося після того, як за сприяння обласної влади, почала набирати обороти програма імпортозаміщення.

Олексій Горобець директор ДП «Харківський завод спеціальних машин»

Завод является лидером среди предприятий, которые выпускают колесную военную технику. В настоящее время мы выпускаем большую линейку колесных машин, грузовиков, вездеходов, которые передаем в воинские подразделения ВСУ.

Харківський плитковий завод – підприємство, яке підіймає на високий рівень вітчизняного товаровиробника. Сьогодні тут впроваджують ефективну систему управління, а на модернізацію заводу були виділені значні кошти.

Назар Ванюшин, директор тендерного комітету керамічної групи  

На Харьковском плиточном заводе сейчас работает около полтора тысяч человек, средняя заработная плата – чуть больше 10 тысяч гривен. Вопрос численности и заработной платы – это постоянный вопрос, который задаёт Юлия Александровна Светличная, она неоднократно бывала у нас на предприятии, она интересуется, комфортные ли условия.

«Електроважмаш», Харківський тракторний завод також були модернізовані за останні кілька років та забезпечені пакетом замовлень. І це далеко не весь перелік підприємств, що працюють успішно. Харківщина на сьогодні – одна з найпотужніших індустріальних областей України, і, навіть –  Східної Європи. Для того, щоб інвестиції заходили до регіону, потрібно створити для середнього та великого бізнесу сприятливі умови, каже голова області Юлія Світлична. Це пріоритетний напрямок роботи обласної влади.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Можливі перспективні інвестиції у промисловий комплекс Харківської області.  Розраховуємо на інвестиції з боку інвесторів, розраховуємо на створення робочих місць, на виплату заробітньої плати, на створення гарних умов для харків’ян. Ну, і безумовно, будемо розширювати співпрацю, для того, щоб якомога більше розвивати регіон, щоб мати від цього як економічну, так і соціальну користь.

Сьогодні зусиллями губернатора області, наш регіон підтримує зв’язки, в тому числі і бізнесові, з десятками країн світу. Крім того, аби допомогти середньому та великому бізнесу Харківщини та іноземним підприємствам знайти один одного, за підтримки голови області у Америці та у Китаї успішно працюють офіси Харківської області.

Юлія Котелевська.