Програма реінтеграції інтернатних закладів реалізується на Харківщині

13 Червня 2019

У країні триває реалізація програми з реінтеграції інтернатних закладів. За декілька років планується, що діти, які перебувають в дитячих будинках, мають отримати опіку дорослих, для цього створюються будинки сімейного типу. Ця програма вдало реалізується на Харківщині, а поки допомога дитячим будинкам надається з боку обласної влади і інших структур.

Це дитячий будинок «Зелений гай». У закладі на сьогодні перебувають 89 діток, з них 65 не мають батьків. Їм від двох місяців до 6 років – майже всі страждають на хвороби центральної нервової системи чи народилися від ВІЛ- інфікованих матерів. Є діти, які мають опікунів і тут знаходяться для реабілітації, переважно це діти-аутисти та з ДЦП. Є такі, які прикуті до ліжка. Тому не дивно – щодня доводиться прати та сушити до 75 кілограмів білизни. Сьогодні «Приватбанк» подарував закладу необхідну сушильну машину.

Сергій Колпаков, керівник напрямку по роботі з бюджетними організаціями Харківського філіалу «Приватбанку»

«Приватбанк» и наш благотворительный фонд «Помогать просто» с помощью или содействием наших клиентов собрали деньги и купили промышленную сушильную машину детскому дому «Зеленый гай».

За словами дирекції закладу, сушильна машина надасть змогу економити енергоносії та покращить умови праці для персоналу дитячого будинку.

Ігор Титаренко, директор обласного спеціалізованого будинку дитину «Зелений гай»

Эта машина, она ускоряет процесс сушки белья, всё белье, которое стирается, можно высушить за 4 часа. И второй момент – раньше мы сушили в кулисной сушке, а для этого используется газ, а теперь появилась возможность в летний период отключать газ.

Проект реалізувався спільно з обласною влдою. Сьогодні на балансі Департаменту охорони здоров’я перебувають чотири таких заклади, де знаходиться до 400 детей.  Все частіше малеча знаходить опікунів, але не забувають про дітей, які і надалі залишаються тут.

Світлана Ковальова, головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації 

Завжди благодійна допомога для будинків дитини, які підпорядковані Департаменту обласної адміністрації, це така велика робота, яка проводиться людьми і допомагає і посильна робота, яка покращує життя і умови роботи і перебування.

Створення будинків сімейного типу – робота, що триває по всій області. Опікунам надається будинок зі всіма умовами, де можуть жити до 10 дітей, які відчуватимуть себе в родині, з батьківською любов’ю та підтримкою.

Оксана Малишева, заступниця голови Харківської райдержадміністрації 

Треба зазначити, що Харківська обласна державна адміністрація піклується і багато приділяє уваги і сімейним формах виховання і таким закладам, де ми знаходимося зараз і взагалі всім питанням, пов’язаним із правами і інтересами дітей. Ці питання перебувають під контролем голови обласної адміністрації Юлії Олександрівни Світличної і ціла низка таких соціально- важливих об’єктів була реалізована саме завдяки її підтримці, ініціативі та допомозі. Я можу навести приклад – придбання квартир для дітей-сиріт у Харківському районі – придбано два будинки сімейного типу і одна родина вже мешкає, а інший готується до відкриття.  Особливо приємно, коли до таких заходів приєднуються благодійні проекти.

Завдяки новому агрегату процес сушки білизни прискорюється у чотири рази.

Анна Почапська, Віктор Сєріков.