Профілактику завезення коронавірусу в Україну обговорили на Харківщині

18 Лютого 2020

У Харкові пройшла наукова конференція мікробіологів в Інституті мікробіології та імунології імені Іллі Мечникова. Мова йшла про профілактику завезення коронавірусу в Україну.

Харківський інститут мікробіології та імунології імені Мечникова – один із найстаріших в Україні і в Європі.  Приводом для наукової конференції саме тут стала  дата – 80 років з дня народження професора Юрія Волянського.  Він помер у 2013му. Сьогодні в інституті відкрили меморіальну дошку професору

Мы сегодня открываем эту памятную доску, вспоминая, сколько он сделал, какой великий вклад он внес не только в институт, но и в развитие иммунологии, аллергологии, микробиологии и всей медицины нашей страны.

Валерій Мінухін,  директор  Інституту мікробіології та імунології ім. І. Мечникова 

Юрий Леонидович  возглавлял институт 30 лет и одновременно – кафедру  клинической иммунологии. Он  подготовил более 10 докторов наук, 20 кандидатов.

На сьогодні мікробіологія та імунологія, як науки в Україні  переживають не кращі часи – говорять  науковці, хоча потенціал великий.

Надія Скляр, заступник директора Інституту мікробіології та імунології ім. І. Мечникова 

Інститут свого часу розробив 60 найменувань різних імунологічних препаратів: вакцини, сироватки проти 21 хвороби, а в світі лише проти 40 винайшли. Потенціал в інституті є, але працюють ще ті покоління, а молоді не хочуть йти, бо нема фінансування.

На сьогоднішній конференції говорили про профілактику, лікування та диагностику інфекційних хвороб.

Надія Скляр, заступник директора Інституту мікробіології та імунології ім. І. Мечникова

Адже на сьогодні це один з найбільших пріорітетів у світі, у зв’язку з пандемією, хоча ВОЗ ще не називає її так, алев же визначає, що ситуація надзвичайна. Коронавірусу дали назву – «кофт».  На сьогодні в інституті є унікальні родробки – це вакцина протии дифтерії, всі інші анотоксини наша попереджує зараження коронабактеріями дифтерії, це єдина в світі вакцина, але, на жаль, в Україні немає жодного виробника імунобіологічних препаратів.

За словами науковців,  в Україні, окрім перевірок в аеропортах, поки що карантинні заходи не заплановані,  хоча розповсюдження коронавірусу продовжується  в світі. На щастя, в нашій країні жодного випадку зараження на цей страшний недуг поки не виявлено.

Надія Скляр, заступник директора Інституту мікробіології та імунології ім. І. Мечникова 

Дивіться, як зараз відбувається диагностика, так є система, але якщо епідемії їх не вистачить. Зараз метод виключення, наприклад, якщо це аденовірус – значить не коронавірус.   Якщо це станеться в Україні, може бути дуже тяжко.

Нагадаємо, що на сьогодні 24 країни світу мають на своїй території хворих на коронавірус.

Анна Почапська, Віктор Сєріков.