Професійне свято відзначатимуть цієї неділі вчителі

5 Жовтня 2018

Харківська обласна влада вшанувала вчителів, запросивши  провідних представників професії до зали Харківського оперного театру. Привітала  вчителів Харківщини і  очільниця області ЮліяСвітлична.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Шановні освітяни,  дорогі вчителі! Вітаю Вас із професійним святом, з Днем працівників освіти. Разом із нами вас вітають мільйони і мільйони українців. Тому що День вчителя – це щось глибоко особисте. Це свято, про яке пам’ятаємо навіть тоді, коли давно вийшли за шкільний поріг. І скільки б років не пройшло, а з нами завжди залишаються спогади про першого вчителя, лишається вдячність педагогам з рідної школи, коледжу, університету, які навчили, підтримали. Допомогли обрати шлях  у житті.

Керівник області подякувала вчителям за натхненну, самовіддану працю та побажала здоров’я, добробуту та успіхів освітянам та їхнім учням. Найкращих працівників освіти було відзначено почесними грамотами та подяками від губернатора. Крім того, педагоги отримали відзнаки Міністерства освіти і науки, а також грамоти від обласного Департаменту науки і освіти.

Впродовж тижня урочистості з нагоди професійного свята вчителів відбулись в усіх районах області. Усюди при цьому йшлося про  неабияку відповідальність педагогів в контексті запровадження  реформи освіти, зокрема, Нової української школи. Нині Харківщина є лідером із втілення новаторських освітянських методик. Але в  регіоні піклуються не тільки про наповнення новим змістом та новою філософією процесу освіти, а й створенням гідних і принципово нових умов для навчання дітей та роботи педагогів.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

 200 закладів освіти охоплені реконструкцією та ремонтами, підготовлено багато сучасного навчального обладнання. Розвиваємо проекти з інклюзивної освіти – 383 інклюзивних класи, 27 інклюзивно-ресурсних центрів, 15 ресурсних кімнат та 25 медіатек у районах області вже цього року. Окрема увага – створенню у школах сучасних спортивних залів та майданчиків – це розвиток та здоров’я дітей!

Для якісного навчання потрібні якісні умови.

Новій українській школі бути!

Працюємо над цим.

Серед пріоритетів обласної влади  і соціальний захист вчителів.  З початку нового навчального року у Харківській області за ініціативи губернатора встановлено максимальний рівень усіх заохочувальних виплат за  престижність педагогічної праці.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Безумовне зміцнення соціальних гарантій. Освітяни, я думаю, на собі відчули, що таке Нова українська школа і що заробітна плата сьогодні вже краще, аніж була. Можу вас запевнити, що на цей навчальний рік будемо робити все, щоб заохочувальні виплати були високими у освітян.   Будемо до цього залучати і місцеві кошти, адже завдяки зміцненню громад і бюджетній децентралізації, що ініційована Президентом України, місцеві кошти збільшились.

Місцеві бюджети збільшилися у кожній області, але не в кожній області ці гроші спрямовуються саме на розвиток освіти  і  соціальний захист вчителів, – поділилася  власними спостереженнями Міністр освіти і науки Лілія Гриневич в програмі  «Коментарі».

Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України

Я вітаю позицію Юлії Світличної  тому, що для неї освіта – справжній пріоритет. І я можу привести дуже багато доказів того. Тому, що є багато ініціатив у Харківській області, саме освітніх ініціатив, які підтримуються тут і я вдячна їй за співпрацю, тому що сьогодні чітко зрозуміло, що освіта – це консолідована відповідальність між центральною владою і органами місцевого самоврядування.

Таких змін, яких зазнала система освіти  в Харківській області впродовж останніх двох років, не було в жодній іншій сфері, наголошує губернатор області Юлія Світлична.  Впродовж двох останніх років більш, ніж у чотирьохстах навчальних закладах регіону проведено ремонт. У переважній більшості з них оновлено меблі та інвентар. Обласна влада обіцяє не збавляти темпів  і зробити зрештою рівними умови для навчання дітей і роботи вчителів в районних, міських та сільських школах.

 Ольга Шевченко.