Проект із допомоги складним підліткам.

27 Вересня 2018

Двоє харківських курсантів та студент медичного вишу стали переможцями проекту UPSHIFT Україна і отримали грант на втілення власної ідеї. Харків став пілотним містом, де нині реалізується програма від дитячого фонду ООН та Європейського Союзу.

Це – Юлія та Віталій – майбутні слідчі та учасники проекту від ЮНІСЕФ та Європейського союзу. Називається вона UPSHIFT Україна. Курсанти університету внутрішніх справ та їх друг з медичного університету створили команду та отримали грант на втілення власного проекту. Він спрямований на соціалізацію проблемних підлітків через їх активних однолітків. Капітан команди жартує – їх успіху сприяла, зокрема, і назва.

Віталій Найда, учасник проекту,  курсант 3 курсу ХНУВС

Недарма назва нашої команди «Медикаменти». Тобто, як медична складова, так і поліцейська. Проект має назву «Степ-ап» – школа для активних підлітків.

Ідея проекту – розповідають учасники – набрати команду з активних школярів. Після – навчити їх основам комунікації, психології, сформувати лідерські якості, навчити ораторському мистецтву, основам самооборони, тощо. Потім – кожен підготований активний школяр має взяти шефство над своїм проблемним однолітком. Мотивувати таких підлітків будуть безкоштовними заняттями та брендовою продукцією – кажуть учасники проекту.

Віталій Найда, учасник проекту,  курсант 3 курсу ХНУВС

На цьому етапі проблемний і активний підліток будуть проходити заняття разом. Це будуть більша активні заняття щодо вдосконалення їх фізичних навичок,  будуть проходити командні  змагання, щоб вони відчули командний дух і, можливо, таким чином активний зміг б вплинути на подальше зростання свого підшефного проблемного товариша.

Також, проект команди спрямований на підтримку юних переселенців з Донбасу. Зокрема – аби заохотити їх брати участь у подібних програмах.

Юлія Синявська, учасник проекту, курсант 3 курсу ХНУВС

Наш проект також направлений на таких дітей, які приїхали з Донбасу, щоб вони могли взаємодіяти зі своїми однолітками. Я сама з міста Краматорська, і сама була в такій ситуації, я їх добре розумію і хотілось би їм допомогти.

На втілення свого задуму молоді люди отримали грант у шістдесят тисяч гривень. У перспективі розробники проекту хочуть створити громадську організацію, яка буде займатися важкими підлітками. Окрім активної участі у різних проектах, Юлія та Віталій – відмінники, мають наукові публікації, і є переможцями різноманітних конкурсів – розповідає декан факультету, де навчаються курсанти.

Олександр Музичук, декан факультету № 1 Харківського національного університету внутрішніх справ

І спортом займаються, і науковою діяльністю,  ведуть за собою і шукають з–поміж курсантів таких активних людей, утворюють ініціативні групи. Зокрема, оцей проект, я якому вони здобули перемогу, вони самі його знайшли, приймали участь. Вони писали рапорти, ми їм, звісно, дозволяли і такі здобутки є.

Харків став пілотним містом, де реалізується програма UPSHIFT Україна. Вона спрямована на розвиток професійних навичок підлітків та молоді. Мета проекту – покращити перспективи працевлаштування молоді, яка постраждала від конфлікту на Донбасі, та допомогти у реалізації проектів, що мають вирішувати соціальні та екологічні проблеми.

Кристина Загребельна, Дмитро Поздняков.