Проект «Енергія світла»: ще одне селище на Харківщині стало освітленим.

8 Серпня 2018

Ще одне селище на Харківщині стало освітленим. Шістдесят світлодіодних ліхтарів з’явилися у Савинцях Балаклійського району, де на більшості вулиць не було навіть електричних опор. Це стало можливим завдяки обласній програмі “Енергія cвітла”, яку ініціювала губернатор Харківщини. Подробиці – у наступному сюжеті.

У cелищі Савинці, що у Балаклійському районі з новими ліхтарями  тепер п’ять вулиць. Освітлення з’явилось на дорогах  до залізничного вокзалу, цукрового заводу та на головній трасі. Місцеві розповідають, раніше із настанням сутінок тут неможливо було пройти, навколо була суцільна темрява. З новим освітленням селище ввечері стало невпізнанним.

Алла, жителька селища Савинці

С освещением у нас было совсем плохо. Люди, которые ездят каждый день в Харьков на работу они просто вынуждены были ходить с фонариками, потому что пройти там было невозможно.  Зато теперь люди говорят: “Идешь, как днем”.

Валерій, житель селища Савинці

По освещению доволен. На вокзал идешь, всё светится. На этапную гору поднимаешся, всё светится. Столбы новые поставили. Молодцы. Все улицы освещаются, не страшно теперь по Савинцам ходить.

Валентина, жителька селища Савинці 

До этого было ничего не видно, темнота. Молодёжь ходит на дискотеку, невозможно пройти. Даже мой ларек 3 раза грабили. Темнота. А сейчас все довольны. Освещение есть не только здесь, а и там, где я живу на улице тоже. Видно, идут с электрички люди. Так что мы 100 раз благодарны. Мы очень довольны.

На багатьох вулицях освітлення не було ніколи. Тут не було навіть електричних опор. Тож, щоб освітити селище необхідно було встановити майже півсотні стовпів.

Сергій Дробязко, підрядник 

Благодаря тому, что были установлены новые опоры и светильники установлены на каждой опоре, это дало возможность эффективнее использовать ресурсы светодиодных светильников. Поскольку угол раскрытия светодиодов позволяет делать равномерное пятно освещения, как под опорой, так и между опорами. В итоге мы в темное время суток получаем равномерное пятно освещения по всей улице. Без затемнений.

Освітлення на вулицях  Савинців  з’явилося  завдяки обласній програмі «Енергія світла», яку ініціювала губернатор області Юлія Світлична.  За словами селищного голови  Юрія Матвієнка,  всього у Савинцях  встановили шістдесят світлодіодних ліхтарів. Вони ефективніші в експлуатації за традиційні та дозволяють економити електроенергію. Крім того, на кожний світильник діє гарантія 7 років.

Юрій Матвієнко, Савинський селищний голова

Губернатор і перший заступник виконали своє слово, наш проект був внесений до програми цієї. І тому завдяки коштам обласної державної адміністрації, були виділені ці кошти – більше мільйона гривень на освітлення вулиць.

Тепер у  планах – провести освітлення по головній дорозі на в’їзді у селище та переобладнати ліхтарі у центрі. Нині вже розроблена проектно-кошторисна документація. Загалом до кінця цього року у рамках проекту “Енергія світла” освітлення з’явиться більше ніж у ста населених пунктах на Харківщини.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Ми виділили на фінансування із обласного бюджету у березні цього року всі необхідні фінанси і будемо дивитися, які райони вже освоїли, яким районам потрібно докласти більше фінансування, щоб вони якомога більше освітлення зробили в себе на території, а також будемо дивитися, які можна нам наступні роки запровадити у план, щоб якомога більше людей побачили свої вулиці в освітленому вигляді, на це вони розраховували десятиріччями.

Кінцева мета проекту – до 2021 року не залишити жодної неосвітленої вулиці у регіоні.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.