Продовження ремонтних робіт у диспансері радіаційного захисту населення

5 Березня 2019

Продовження ремонтних робіт у чорнобильській лікарні. Більшість робіт вже виконані, втім, багато чого ще треба зробити. Чергову інспекцію у лікарні  провів заступник голови області Вадим Данієлян.

Ірина Пірогова, в.о. директора обласного клінічного диспансеру радіаційного захисту населення  

Операционный блок, операционные лампы, операционные столы, возможно, наркозная станция будет.

Операційний блок вже готовий до прийому пацієнтів. Завтра мають завести необхідне обладнання сюди.  Лікарня для чорнобильців, яка довгі роки потребувала ремонту, швидкими темпами набуває іншого вигляду та функціонування.

Вадим Данієлян, заступник голови Харківської облдержадміністрації  

Конечно, мы не можем сразу отремонтировать всю больницу, но задачи, которые ставит Юлия Светличная, мы их выполняем. Привести в порядок оперблок, привести в порядок реанимацию, привести в порядок на первом этаже входную группу, физиотерапевтическое отделение. Поменять санузлы, отопление, откосы, все работы, в принципе, на завершающих этапах.

Нагадаємо, ще влітку до голови області Юлії Світличної звернилися учасники та ліквідатори Чорнобильської катастрофи. Більшість з них, через стан здоров’я мають тут проходити лікування по кілька разів на рік. Проте, дах протікав, каналізаційні мережі зовсім переставали працювати.  Колись одна з кращих лікарень області перетворилася на ту, що не придатна лікувати людей.

Вадим Данієлян, заступник голови Харківської облдержадміністрації  

После встречи чернобыльской общественности с главой области Юлией Светличной, было принято решение о финансировании ремонта данного объекта.

За ініціативи голови області на ремонт лікарні минулого року виділили майже 10 мільйонів гривень з обласної скарбниці. Кілька днів тому на сесії обласної ради направили чергові кошти на ремонт закладу. Загалом на цю лікарню кошти  виділяли з обласного бюджету, державного, залучили і кошти  Європейського банку реконструкції та розвитку. Вже з початком ремонту було прийнято рішення провести реконструкцію фасадної частини і всіх мереж. На сьогодні вже є проект.

Майя Слободенюк, представник компанії-проектувальника 

По проекту помещение не меняется, будет отделка, замена всех окон, сантехнических приборов, всех внутренних инженерных систем. Частично у нас меняются наружные сети, водоснабжение, канализация, освещение. По благоустройству у нас будет небольшая парковая зона. По кардиологии у нас идёт восстановление бассейна, чтобы дорогие чернобыльцы могли купаться.

У представників чорнобильських організацій, які присутні на кожному інспектуванні ходу робіт у лікарні, є свої зауваження, які одразу обговорюються на нараді і приймається рішення. Всі недоліки підряднику доручено виправити.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Будемо враховувати побажання людей. Це шлях назустріч, тому що і влада, і люди повинні чути один одного. Саме так і відбувається у цьому закладі медичному – актив чорнобильців плідно співпрацює з адміністрацією. Звичайно, ми чуємо лікарів, і підрядник враховує побажання. Звичайно, є над чим ще працювати і ми будемо, це робити ми будемо, все приводити до ладу.

За інформацією чиновників, кошти на ремонтні роботи найближчим часом також очікуються з державного бюджету.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.