Проблеми ветеранів обговорили у облдержадміністрації

25 Квітня 2019

В Україні наприкінці минулого року було створено Міністерство у справах ветеранів. Якими питанням опікуватиметься ця структура, які напрацювання є у Харківській області стосовно надання різних видів допомоги ветеранам АТО і ООС та про подальшу роботу у цьому напрямку  говорили сьогодні у облдержадміністрації.

На сьогодні у Харківській області проживає більше ніж 15 тисяч людей, які мають статус учасників бойових дій у зоні АТО і операції Об’єднаних сил. На Харківщині є низка організацій, які об’єднують військових, які брали участь у бойових діях на Сході країни, також у області чимало волонтерських організацій. На Харківщині напрацьований значний досвід – як зі створення громадських організацій, так і з об’єднання їх задля вирішення нагальних питань – зазначив заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк. За його словами, у області з початку ведення бойових дій на Сході ведеться активна робота з вирішення різних проблем, які турбують учасників бойових дій:

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації       

У нас дуже велика можливість,  щоб бути корисними,  щоб допомагати всім людям, які так чи інакше стикаються з цією проблемою, пройдучи через зону АТО, ООС, і члени родин, і діти, і ми всіма цими категоріями громадян, дійсно, займаємося серйозно. І я вважаю, що нам за ці роки не соромно за нашу роботу, я думаю, що безпосередньо хлопці, організації, побратими, які можуть сказати більше про те, що ми разом зробили. Згадаємо всі програми -починаючи від житлових, медичних питань, психологічних, соціальних питань, які виникають, тому будемо працювати.

Головна мета Міністерства у справах ветеранів – надання учасникам АТО і ООС, учасникам бойових дій на території інших країн, учасникам Другої світової війни і військовим-учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС різних видів допомоги – розповів заступник Міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко. Зокрема, новостворена структура опікуватиметься питаннями соціального захисту, надання різних видів медичної допомоги, реабілітації, навчання ветеранів. Одна з найважливіших функцій Міністерства – національно-патріотичне виховання молоді.

Олександр Терещенко, заступник Міністра у справах ветеранів

Одну з головних цілей ми ставимо перед собою в наближчий час – це розробити єдиний електронний реєстр ветеранів, який би співвідносився зі всіма електронними базами Мінсоцу, МОЗу, щоб можна було прослідкувати, чи отримує ветеран всі пільги соціальні, чи він проходить реабілітацію психологічну, медичну, фізичну, знаходиться на  черзі на житло – можна вибирати по всім цим параметрам.

У підсумку планується, що кожен ветеран матиме свій електронний кабінет, завдяки чому він зможе в електронному вигляді подати заявку на отримання пільг, не виходячи з дому.  Досвід Харківщини у наданні допомоги ветеранам може бути дуже корисним – сказав заступник керівника області Михайло Черняк. І цей напрямок роботи у області розвивається. На Харківщині наразі зводиться реабілітаційний центр:

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації       

На території Харківської області ми сьогодні будуємо фаховий медичний реабілітаційний центр, тому що до сьогодні існують – це або відділення, або окремі кабінети, або волонтерські ініціативі,  які реалізовуються, тому що дуже важлива ситуація – саме адаптація і психологічна реабілітація, і фізична. Харківщина, до речі,  є дуже потужним центром, тому що ми знаємо, що в нас і інститути, і заклади лікувальні, і потенційно в нас дуже велика можливість,  щоб бути корисним, щоб допомагати всім людям, які так чи інкаше стикаються з цією проблемою.

Як повідомили під час зустрічі у облдержадміністрації, у регіонах працюватимуть  по 5 представників Міністерства у справах ветеранів. Конкурс буде прозорим, при цьому надаватиметься перевага ветеранам. Планується, що найближчим часом буде оголошений конкурс на зайняття цих посад.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов.