Про що говорили на обласному педагогічному форумі

29 Серпня 2019

Підбили підсумки роботи у минулому навчальному році, визначилися із планами  на наступний. Серед головних тем, що обговорювались на обласному педагогічному форумі, який традиційно проходить наприкінці серпня у Харкові – безперервність освіти, підвищення її якості та економічна ефективність. Як освітяни досягатимуть визначеної мети розповів один з учасників форуму Руслан Дейнека.

У форумі брали участь представники всіх ланок системи освіти Харківщини. Таке представництво є необхідним для організації безперервності освітнього процесу, говорить постійний учасник форуму Руслан Дейнека.

Руслан Дейнека, начальник відділу освіти, культури та спорту Мереф’янської ОТГ

Необхідно зібратися представникам всіх ланок освіти для того, щоб забезпечити ту безперервність. Щоб дитина від дитячого садка, закінчуючи отриманням диплому чи про профтехнічну освіту, чи про вищу освіту, все-таки мала конкретну наступність, і щоб цей процес був безперервним.

Безперервність освітнього процесу необхідна для того аби дитина почувалася комфортно, опановуючи кожний новий етап навчання. До того ж єдиними мають бути стандарти та цінності, на базі яких  у процесі набуття освіти дитина формується як громадянин, розповідає Руслан Дейнека.

Руслан Дейнека, начальник відділу освіти, культури та спорту Мереф’янської ОТГ

Це надасть змогу налагодити роботу між представниками дошкільної, загальносередньої, вищої освіти, професійно-технічної, для того, щоб перехід дитини від одного рівня кваліфікації до іншого був комфортним, по-перше. А по-друге, для того, щоб  система виховання, система цінностей залишалася спільною. Щоб дитина розуміла, що якщо її виховують в патріотичному дусі в садочку, то її, цю дитину, повинні виховувати в такому ж дусі і в школі.

Традиційними залишаються прагнення до підвищення якості та  доступності освіти. Серед нових викликів сформованих часом – економічна спроможність системи. Освіта має стати реальним сектором економіки, – наголошувалось на форумі. І йдеться не тільки про надання освітніх послуг, а й  про наукові розробки й стартапи, затребувані на сучасному ринку технологій. У цьому напрямку Харківщина вже має переконливі досягнення. За підтримки голови області Юлії Світличної в регіоні активно створюються наукові парки, діяльність яких спрямована саме на комерціалізацію науки. Крім того,  доведена і  економічна доцільність   співпраці  навчальних закладів із провідними роботодавцями регіону, яка також встановлюється за сприянням керівництва області. Нині потужні виробники допомагають навчальним закладам у формуванні необхідної матеріально-технічої бази і зрештою, отримують кваліфікованих випускників фактично готових працювати на виробництві.

Руслан Дейнека, начальник відділу освіти, культури та спорту Мереф’янської ОТГ

Перш за все практичне застосування навичок, які необхідні роботодавцю в тій чи іншій сфері своєї діяльності. Щоб дитина, яка здобуває профтехнічну освіту або вищу освіту, мала змогу реально випробувати свої сили, а роботодавець міг бути  зацікавлений в тому, що то його додаткова робоча сила і цей випускник з’явиться в його працівниках.

Сьогодні Харківщина серед лідерів із впровадження освітніх новацій. Найкращі показники маємо в реалізації реформи з Нової української школи.

Руслан Дейнека, начальник відділу освіти, культури та спорту Мереф’янської ОТГ

Реформа НУШ, здебільшого втілилася завдяки наполегливості Харківської облдержадміністрації і її очільниці Юлії Світличної, заступнику її Анатолію Бабічеву і, звичайно, Департаменту науки і освіти, які вправно, чітко сформували дії всіх освітян області для того, щоб цю реформу не просто чекати, коли вона з’явиться в школах, а для того, щоб робити цю реформу, для того, щоб вона максимально правильно вплелася в контекст навчання і виховання дітей.

За впровадженим Урядом рейтингом Харківщина котрий рік поспіль є найкращою за рівнем охоплення дошкільною та позашкільною освітою, а також за результатами зовнішнього незалежного оцінювання випускників шкіл.  Втім, працювати ще є над чим, говорять в обласній адміністрації і закликають освітян до впровадження наступних новацій. Цього року їх вистачає. З усім переліком можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти й науки.

Руслан Дейнека, начальник відділу освіти, культури та спорту Мереф’янської ОТГ

Крім того, є окремий сайт Нової української школи. Так він і називається. Останнім часом сайт Департаменту освіти і науки Харківської облдержадміністрації  теж має корисну інформацію, якою можна скористуватися. Крім того, ще окремо хочу виділити сайт Харківської академії неперервної освіти. Вони теж працюють, щоб і батькам, і вчителям, і учням дати максимально корисну інформацію

Нагадаємо, розвиток освіти в області та створення сучасних умов для навчання – один із пріоритетів у роботі губернатора Юлії Світличної.

 Ольга Шевченко.