Президент Володимир Зеленський дав завдання Кабінету Міністрів та іншим органам влади забезпечити заходи з протидії поширенню коронавірусу

17 Березня 2020

Президент Володимир Зеленський дав завдання Кабінету Міністрів та іншим органам влади забезпечити заходи з протидії поширенню коронавірусу.

Завдання глава держави оголосив у відеозверненні.

Володимир Зеленський, Президент України 

Я закликаю Кабінет Міністрів України зробити наступне:

1 – із 00:01 17 березня заборонити приймати відвідувачів закладам харчування, розваг і послуг. Ресторанам і кафе дозволити приготування їжі лише на доставку.

2 – із 12:00 18 березня заборонити залізничне, авіа- та автобусне міжміське та міжобласне пасажирське перевезення. Заборонити роботу метрополітенів. Міські перевезення можуть здійснюватися у режимі до 10 осіб у маршрутках і таксі та до 20 осіб у тролейбусах, автобусах і трамваях.

Також Президент дав завдання урядовцям провести перемовини з міжнародними партнерами щодо надання фінансової підтримки Україні  для подолання наслідків коронавірусу і закликав банки представити програму кредитних канікул для малого і середнього бізнесу та концепцію податкових змін. Пенсіонерам, які отримують менше 5 тисяч гривень, доплатити по 1 тисячі гривень.

Підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжкому стані. Розробити механізм доставки ліків працівниками «Укрпошти» для людей похилого віку.

– заборонити масові заходи за участі більше 10 осіб, включно з обрядами та церемоніями.

– обмежити експорт продуктів харчування за визначеним Урядом переліком.

– Міністерствам, головам обладміністрацій, місцевого самоврядування, керівникам підприємств забезпечити безперебійну роботу продуктових магазинів, магазинів побутових товарів, аптек, АЗС, банківських установ, страхових компаній, підприємств критичної інфраструктури та вантажного транспорту.

– забезпечити стандартну роботу органам державної влади, закладам охорони здоров’я, правоохоронним органам та Верховній Раді.