Президент України виступив на Генасамблеї ООН.

27 Вересня 2018

ООН має бути реформована. Причина – світова система безпеки не працює настільки ефективно, щоб забезпечити мир – Президент України Петро Порошенко, виступаючи на Генасамблеї ООН, закликав лідерів усіх держав врахувати приклад України при розробці стратегій безпеки. Крім того, Глава держави заявив – на Донбасі повинна бути введена миротворча місія під егідою ООН.

ООН має запустити реформу – з тим, щоб країни-агресори більше не мали можливості підривати світову систему безпеки. Країни-агресори не повинні мати можливості накладати вето на рішення ООН – переконаний Петро Порошенко. Україна – це тест на здатність розв’язати складні ситуації:

Петро Порошенко, Президент України

Я впевнений, що багатонаціональна миротворча операція під егідою ООН з єдиною чітко визначеною метою щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України може бути визначальним фактором припинення страждань українського народу. Ми вважаємо, що не існує кращого способу, як розгортання такої операції з повноцінним мандатом ООН.

Миротворча місія ООН на Донбасі допоможе зберегти багато людських життів та попередити їх майбутні страждання – сказав Петро Порошенко. Втім, звернення України щодо введення миротворців на Донбас досі не було задоволено – попри підтримку у цьому питанні України низкою держав:

Петро Порошенко, Президент України

Причиною цього, серед іншого, є те, що Кремль боїться. Він боїться, що миротворці побачать російських військових та військову техніку на всій окупованій території. Вони також бояться втратити контроль над українсько-російською ділянкою кордону, яку Кремль утримує для забезпечення постійної інфільтрації своїх військ на Донбас. Хіба не повинна ООН надати сміливу відповідь цьому виклику?

Питання посилення співпраці у сфері забезпечення безпеки та питання щодо політичної підтримки України  Петро Порошенко обговорив і під час зустрічей з кількома світовими лідерами.  У ході візиту до США Петро Порошенко планує провести ще низку важливих перемовин.

Ірина Дергоусова.