Президент України та Президент Словенії зустрілися в Києві

Президент України та Президент Словенії зустрілися в Києві
11 Травня 2018

Президент України Петро Порошенко та Президент Словенії Борут Пахор зустрілися в Києві. Про що говорили глави двох держав знають наші кореспонденти.

Президенти обговорили багато актуальних питань для нашої країни, зокрема, обмінялися думками щодо кроків, які мають принести мир на українську землю.

Також глави двох держав окреслили можливий порядок денний зустрічі у нормандському форматі.

Петро Порошенко, Президент України

Ця зустріч не має бути зустріччю заради зустрічі. Зустріч, на якій ми маємо напрацювати проекти рішень. І, в першу чергу, безумовно, це проект рішень, яким чином забезпечити безпековий компонент «мінських домовленостей», складовою частиною якої має стати Ради безпеки і ООН по миротворчим силам на окупованому Донбасі.

Інтенсивність двосторонніх контактів між Україною та Словенією безпрецедентно висока – підкреслив Петро Порошенко. Значна частина зустрічі двох Президентів була присвячена економічній співпраці.

Петро Порошенко, Президент України

За 17-й рік товарообіг між Україною та Словенією зріс на 31%. Це є та характеристика ефективності поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, яка реалізується через конкретні двосторонні відносини. Більше того, хочу наголосити, що і словенський бізнес, в тому числі, малий та середній бізнес, бере активну участь у інвестиціях в Україну, виграє тендери, в тому числі і ті, що оголошуються муніципалітетами, суб’єктами місцевого самоврядування, за проектами Світового банку.

У свою чергу Президент Словенії відзначив значні зміни на краще, що відбуваються в Україні завдяки проведенню реформ.

Борут Пахор, Президент Словенії

Я просто констатую факт, що Україна вже вийшла з великої економічної кризи, і зараз Україна дуже швидкими темпами розвивається. Це, звичайно, заслуги вашої команди, вашого Уряду, після тих важких років економічної кризи і після дуже важкої окупації РФ частини територій, що це для Вас є дуже важливим.

Нагадаємо, це перший візит Борута Пахора в Україну після переобрання його Президентом Словенії. Під час зустрічі обидва президенти підписали низку двосторонніх угод.

Катерина Махова