Президент України про забезпечення та озброєння української армії

7 Вересня 2018

Українська армія повинна бути добре забезпечена і гарно озброєна, оскільки саме вона є гарантом незалежності держави. На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оборони.  Докладніше – у наступному сюжеті.

Новітня військова техніка, яку українці побачили під час параду до  Дня Незалежності, не тільки для урочистих заходів – підкреслив Глава держави. Новітнє озброєння має у найкоротші терміни потрапити на передову. Тож, Петро Порошенко закликав керівництво Збройних Сил подбати про те, щоб навіть дослідницькі зразки якнайшвидше отримали військові на Сході країни:

Петро Порошенко, Президент України

Перше – забезпечення надійною зброєю Збройних Сил України. Все, що ми бачили на військовому параді, в тому числі і в якості дослідницьких зразків, має негайно надійти у війська. Інакше це все – показуха. Інакше цього всього непотрібно. Дійсно, кажуть – на друга і партнера надійся, але спирайся на власні сили. Я окремо наголошую: українська армія є гарантом української незалежності. Ми звикли раніше говорити, що Будапештський меморандум є гарантом, інші – ні! Ми виправляємо ці підходи, і гарантом нашої незалежності є наша армія.

Українські воїни, які ризикуючи своїм життям, боронять незалежність України, мають відчувати підтримку з боку держави – наголосив Президент.

Петро Порошенко, Президент України

Якщо український воїн користується найбільшою повагою в українському суспільстві, що він, ризикуючи життям, боронить кожен клаптик української землі, то відповідно і соціальні гарантії, відповідно грошове забезпечення має бути належним чином. І не тільки патріотизм має тримати українського воїна в українській контрактній армії, а і відповідне грошове забезпечення. Просив би, щоби забезпечення українського солдата було піднято не менш, як на тридцять відсотків. Ми прорахували поставити це пріоритетом і зробити все від нас залежне для того, щоб це доручення було найкращим чином реалізовано.

За словами Глави держави, минулоріч була виконана вимога Військової стратегії і закону про нацбезпеку відносно видатків на оборону і безпеку на рівні не менше 5% ВВП. Петро Порошенко висловив сподівання, що цього року фінансування буде не меншим.

Ірина Дергоусова