Президент України Петро Порошенко сьогодні відзначив особливий внесок США у розвиток української армії.

28 Вересня 2018

Сполучені Штати є світовим лідером у наданні практичної допомоги Збройним Силам України – Президент України Петро Порошенко сьогодні відзначив особливий внесок США у розвиток української армії. Ще одне підтвердження цьому – передача  США ВМС України патрульних катерів берегової охорони класу «Island».

Президент України Петро Порошенко побував  у рамках робочого візиту до Сполучених Штатів Америки на базі Берегової охорони США «Балтімор». Там Глава держави відзначив значний внесок Сполучених Штатів у підтримку безпеки:

Петро Порошенко, Президент України

На сьогоднішній день від США ми отримали понад 1 мільярд американських доларів на підтримку безпеки. Підтримку реформ сектору національної безпеки та оборони України, підтримку закону про національну безпеку та його впровадження, що робить нашу армію сумісною з американською та НАТО. Ми цінуємо нещодавнє рішення Конгресу США збільшити цю допомогу. Це підтримує наші військові асигнування, які вже перевищили 6% ВВП.

Цей жест – сказав Президент України посилює оборонну співпрацю між США та Україною і є надійним заходом у стримуванні зростаючої російської агресії.        Ще одне підтвердження розвитку оборонної співпраці між двома країнами – передача Військово-Морським Силам України двох патрульних катерів берегової охорони класу «Island». Участь у урочистій церемонії, що відбулася на території бази Берегової охорони США «Балтімор» взяли Президент Петро Порошенко разом з дружиною.  Сертифікати про передачу техніки у присутності Глави держави підписали Віце-адмірал Берегової охорони США Майкл Макалістер та Командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України Ігор Воронченко. Зміцнення військово-морського союзу демонструє наше спільне зобов’язання сприяти безпеці та стабільності в регіоні – підкреслив Петро Порошенко.

Петро Порошенко, Президент України 

Це відбувається в той час, коли Росія підриває свободу морів і мореплавства в Азовському морі, боягузливо полюючи і залякуючи комерційні кораблі під українським прапором та прапорами інших країн. Тому що Росія не відмовляється від своїх планів щодо отримання наземного коридору до окупованого Криму.

Цей день є ще однією віхою у розвитку стратегічного партнерства між Україною та Сполученими Штатами – наголосив Петро Порошенко.  Він підкреслив – Уряд США, Президент Сполучених Штатів ще раз довели свою тверду позицію щодо охорони міжнародного права, підтримки волелюбних людей у їх прагненні до миру, демократії та незалежності.

Ірина Дергоусова.