Прем’єра у театрі імені Шевченка

30 Вересня 2019

98 театральний сезон в театрі імені Шевченка розпочався прем’єрою. Новий спектакль зібрав повний зал глядачів. Протягом всього сезону на харків’ян чекає ще не одна нова вистава, розповідають театрали. Більше – у сюжеті.

Новий  сезон в театрі Шевченка розпочинається  комедією англійського драматурга Майкла Фрейна  «Шум за сценою».

Олександр Ковшун, режисер

Це дуже знаменитий відомий драматург із Британії. Його п’єси ставилися і на Бродвеї і в Європі вони надзвичайно популярні.  Українською мовою ця вистава буде гратися вперше.

Це історія про артистів, які ставлять виставу і їдуть на гастролі. Далі сюжет п’єси перетворюється на власні стосунки, розповідає режисер Олександр Ковшун.

Олександр Ковшун, режисер

Ми прожили в цьому репетиційному процесі 9 місяців. Це дуже довгий термін і фактично ми виносили ту дитину, яку ми хочемо сьогодні показати на сцені.  Кожен режисер він по-своєму трактує будь-який матеріал. Тому я думаю, що я так само трішечки додав до автора, але це в рамках дозволеного. Тому що автор надзвичайно і так насичено зробив таку історію. Не хотілося перебільшувати, але насправді це дуже-дуже-дуже круто, це дуже красиво.

Закоханість та інтриги виходять на перший план і сюжет стає тільки фоном. Режисер хотів  створити спектакль, аби глядач просто відпочив від своїх буденних проблем.

Окрім «Шуму за сценою» цьогоріч театр представить ще мінімум 4 прем’єри, розповідає директор театру. У грудні всіх маленьких глядачів чекають в театрі на «Бременських музик», а у квітні на прем’єру «Повії».

Маргарита Сакаян, директор театру ім. Шевченка

В березні заступатиме наш режисер Пасічник. Ставити світову п’єсу Антона Павловича Чехова «Дядя Ваня». І одночасно з тим буде працювати Олександр Ковшун, який являється режисером сьогоднішньої вистави, він буде експериментувати за твором Камю «Калігула». І з цим спектаклем ми вже запрошені на Міжнародний фестиваль Україна в Польщі.

В новому сезоні театр дещо змінився і ззовні. У залі завінили старі глядацькі крісла на нові. Продовжується і ремонт даху. Кошти на це були виділено за сприяння губернатора Юлії Світличної.

СХ0018((00:36-00:59 Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації)) Ми працюємо над тим, щоб підтримувати  наші театральні установи, які 20-30 років не підтримувалися. Скажемо так. Дуже багато проблем накопичилося. Не все зразу, але поступово ми стараємося вирішити. Я хотів би згадати, що за ініціативи Юлії Світличної були збільшені оклади всім артистам харківських театрів. І щорічно ми виділяємо кошти на поліпшення матеріально-технічної бази.

Голова області підкреслює, що  саме актори і весь творчий колектив театру, який є дуже талановитим та відданим своїй професії є одним з основних рушієм театрального життя Харківщини.

Олена Павличенко, Євген Сєріков