Предстоятель Православної церкви України відвідав Харківщину

7 Жовтня 2019

Предстоятель Православної церкви України відвідав Харківщину. Епіфаній перебуває у нашій області кілька днів – графік щільний. Це і служба в храмі, подорож по області і зустрічі з військовими. Поспілкувались із Митрополитом і наші журналісти.

Перебування на Харківщині Митрополита Епіфанія розпочалося  з літургії в храмі Іоанна Богослова. Людей дуже багато, втім, храм не зміг вмістити всіх бажаючих.

Храм Іоанна Богослова має дуже давню і трагічну історію, Перша згадка про дерев’яну церкву Іоанна Богослова датується 1680 роком. В тридцяті роки минулого століття храм хотіли зруйнувати, але  перетворили  на склад для господарських товарів. Було знято хрести, дзвіниці. Будівля простояла півстоліття та поступово руйнувалася, аж до весни 92 року, тоді  почалася реконструкція. Храм  був  першим в Харкові  собором  Київського патріархату. Настоятелем став ієрей отець Віктор Маринчак. І сьогодні на службі він поруч з Епіфанієм.

Епіфаній  в свою чергу дякує отцю Віктору, що піклувався стільки років про храм і вистояв в непрості часи для української церкви. От і прихожани певні, візит Предстоятеля стане знакових для храму і  Харкова загалом.

Володимир Чистилін,  громадський активіст  

Це історична подія, на яку ми чекали весь цей час і я пам’ятаю дев’яності роки взагалі, яка тут була ситуація з українською церквою і храм був на 70 відсотків зруйнований і ось, нарешті, Предстоятель  ПЦУ, тут його чекали готувалися і ось, нарешті, дочекалися.

Митрополит достатньо сучасний представник духовенства – має свою сторінку у соціальних мережах,  жінкам до церви дозволяє заходити не покриваючи голови. Охоче фотографується з людьми після літургії.

Епіфаній, Блаженніший Митрополит Київський і Всієї України

Сьогодні ми мали можливість спільно з харків’янами молитися, щоб Господь допомагав нам. Я вперше в цьому Храмі, хоча в Харкові був декілька разів і ми бачимо, що Храм чудовий, хоча не добудований, але громада намагається відновити цей історичний Храм, який свого часу був в занепаді.

І в своїй промові після літургії і під час ексклюзивного інтерв’ю Митрополит говорить про війну і про мир і наскільки важлива зараз людям українська церква.

 

Епіфаній, Блаженніший Митрополит Київський і Всієї України 

Ми молимося, щоб Господь створив відповідні умови щоб цей мир запанував і Україна була єдина, щоб ті землі, що зараз в окупації повернулися і ми розбудовували сучасну демократичну Україну.

 

На  болісне питання про перехід паств Російської церкви до Православної церкви України відповідає, що все повинно бути добровільним, тому на сьогодні процес не швидкий, але, мовляв постійний.

Епіфаній, Блаженніший Митрополит Київський і Всієї України

Цей процес відбувається поступово та динамічно храм за храмом, звичайно, що на Харківщині  не так, як хотілося, але загалом вже близько 10 громад доєдналися до єдиної Поміської Православної церкви України і я думаю, що  і в майбутньому добровільно без протистоянь громади повинні добровільно визначатися, усвідомлювати шлях для майбутнього, чи вони служать  церкві українській чи вони хочуть перебувати у складі російської православної церкви.

 

Цього дня Епіфаній зустрівся з пластунами Харківщини, відповів декілька приходів в області. Далі в нього зустрічі з військовими. Про це дивіться у завтрашньому випуску «Вечірній новин».

Анна Почапська, Дмитро Поздняков