Православні відзначили свято Покрови Пресвятої Богородиці

19 Жовтня 2021

14 жовтня православні відзначили свято Покрови Пресвятої Богородиці. У храмах області традиційно відбулися святкові заходи.  У одному з них побував політик Михайло Добкін. Подробиці – далі в сюжеті.

Одна з головних святинь в історичному центрі Харкова  – Свято-Покровський православний чоловічий монастир, що включає в себе шість православних храмів, традиційно на свято Покрови Пресвятої Богородиці став місцем паломництва вірян, які хочуть помолитися Божій матері. Цього дня службу відвідав і відомий політик Михайло Добкін.

Михайло Добкін, політик

Покрова Богородицы – это праздник очень важный для православной церкви, нашей украинской. Ив этот праздник Божья матерь, если у нее просить, дает защиту. В свое время она спасла и Почаевскую лавру от нападения, и с тех пор этот праздник сильно отмечается, особенно – в Украине. И понятно, что наш монастырь носит название Свято-Покровский, отсюда пошел Харьков.

На території храму політик поспілкувався із майстром спорту міжнародного классу з армрестлінгу та пауерліфтінгу Миколою Татевосяном, який не дивлячись на те, що є візочником, тим не менш виступає у змаганнях нарівні з іншими спортсменами.

Микола Татевосян, майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу та армрестлінгу

Я человек верующий и для меня это многое значит. Основная надежда – это жить, а не существовать. – И  побеждать? – Да. Хотя побеждать – это вторично, а вот жить и радоваться.

Наразі Микола Татевосян готується взяти участь у найбільш титулованому світовому турнірі, який організовує Арнольд Шварценеггер. У 2014 році Микола отримав серйозну травму і з тих пір пересувається в інвалідному візку. Чоловік вважає за краще не говорити про свою проблему. Вже у 2015 році він отримав «золото» на Чемпіонаті світу з армрестлінгу у Польщі. Загалом спортсмен 11 раз ставав чемпіоном України, вісім разів здобував Кубок Світу, кілька разів ставав чемпіоном Світу та Європи. Перед прийдешніми змаганнями Микола Татевосян робить усе можливе, аби гідно представити Україну на світовій арені, але, каже майстер спорту, не вистачає банального – підтримки від держави.

Микола Татевосян, майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу та армрестлінгу

Для меня обидно что, что не только в Украине, а и во всем мире таких, как я очень мало. Я сейчас немного повыделываюсь. Нет, не потому что никто не хочет, а потому что я – инвалид, а соревнуюсь в категории здоровых. Смотрите, я встаю, меня привязывают, фиксируют на уровне груди, и я поднимаю штангу. У меня за все мои заслуги от государства добавили 500 гривен к пенсии и все. Больше у меня нет ни стипендии, ничего.

Політик Михайло Добкін ознайомився із ситуацією спортсмена Миколи Татевосяна та посприяв вирішенню проблемного питання.

 Михайло Добкін, політик

Я нашел людей хороших, они помогут.  Возвращайтесь с победами, а мы найдем ребят, которые будут систематично помогать участвовать в соревнованиях.

На змаганнях Arnold Classic спортсмен планує виступити у 3 дисциплінах разом з людьми без вад здоровя, а саме: віджати від грудей штангу вагою 150 кілограмів, підняти на біцепс більше власної ваги і взяти участь у змаганнях з армрестлінгу.

Ольга Сітковська