Поповнення у Фельдман Екопарку

23 Серпня 2018

У Фельдман Екопарку – нові мешканці. Там з’явились три плямистих ягуари.  Тварини, яких привезли зі Словаччини, стануть учасниками природоохоронних програм Всесвітнього відкритого фонду реабілітації та реінтродукції тварин (WOFARR).

Цим плямистим красеням по вісім місяців. Поки дві самки та самець  освоюються на новому місці. Ягуари ігриві, як і уся малеча сімейства котячих – говорять фахівці. Наразі у Екопарку їм готують персональні вольєри.

Максим Куценко, начальник сектору хижаків Фельдман Екопарку

Планируется рассадить их по разным вольерам, потому что тяжело содержать их в одном вольере, они  тяжело уживаются, ревностно относятся к пище, самец встречается с самкой только на момент спаривания.

Планується, що в майбутньому ці тварини дадуть потомство і стануть учасниками  проектів зі збереження та повернення до дикої природи рідкісних видів фауни. Бо ягуари – рідкісний вид, занесений до міжнародної Червоної Книги. Зараз у Фельдман Екопарку  5 ягуарів, і вже можна говорити про участь у формуванні резервного фонду генетичного матеріалу на випадок повного вимирання цих тварин в природі, – розповів президент WOFARR, народний депутат України Олександр Фельдман.

Олександр Фельдман, президент WOFARR, народний депутат України

Институция WOFARR – это Всемирный фонд сохранения диких животных, реинтродукции, консервации, выпуск их в среду их естественного обитания, это нужно Украине для того, чтобы она показала всему миру вовлеченность в этом мировое движение, которое набирает обороты – по сохранению редких, экзотических животных.

Планується, що WOFARR на базі Фельдман Екопарку стане першим в Україні, яке буде орієнтоване, в тому числі, і на порятунок ягуарів, а також дасть заявку на участь у міжнародних програмах зі збереження рідкісних видів котячих хижаків. Нагадаємо, що у  Фельдман Екопарку представлені 12 видів великих хижих кішок, включаючи всіх пантер (тигри, леви, ягуари, леопарди) та інших.

Ірина Дергоусова.