Польську історичну драму «Дивізіон надії» презентували у Харкові

4 Лютого 2019

Польську історичну драму «Дивізіон надії» презентували у Харкові. На показ прибули обласні владники  та польські дипломати. Перед прем’єрою  наші журналісти  поспілкувались зі знімальною групою кінострічки.

Біля кінозалу зібрались глядачі в очікуванні прем’єри  фільму «Дивізіон надії» – історичної драми про польських мужніх льотчиків часів Другої світової війни. Польська стрічка створювалася разом із митцями Великої Британії.

Януш Яблонський, Генеральний консул Республіки Польща

Немало пилотов защищали Великобританию. Благодаря тому в течение нескольких месяцев победили немцев. И это дальше способствовало побеждению фашистской Германии.

Серед гостей – актори фільму – британець Джон Кей Стіл та полька Анна Прус, продюсер та сценарист картини Яцек Самойлович. Фільм розповідає про створення елітного винищувального підрозділу «Ескадрилья 303». Загін став одним із найефективніших бойових підрозділів свого часу. У фільмі показані події, які мають спільну для обох країн історію і це має зацікавити харківського глядача, вважає заступник губернатора області Анатолій Бабічев.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Це ще раз нагадування того, що такі події не можуть повторюватися. Сьогодні, на жаль, є трагічні події на Сході України. Ми сьогодні робимо все, щоб був мир і злагода в нашому суспільстві. У Харківській області і завдяки позиції губернатора області Юлії Олександрівни ми змогли зробити так, щоб регіон розвивався.

Прем’єра фільму вже відбулась у столиці. Показ його в Україні став можливим за підтримки Польського інституту у Києві. У Польщі сьогодні перебуває близько 2 мільйонів українців. Це сприяє взаємопорозумінню між народами, вважають польські дипломати. Подібні ж мистецькі події дають змогу ділитися досвідом та невідомими сторінками історії наших народів.

Бартош Мусялович, директор Польського інституту в Києві

Це за багато останніх років перший польський історичний фільм, який виходить в український прокат. Ми дуже сподіваємось, що перший не останній і буде набагато більше польських фільмів в українському прокаті. Українських – в Польщі. До речі, фільм «Кіборги» вже був у загальнопольському прокаті.

У польському варіанті фільм іде під назвою «Дивізіон 303», тоді, коли в українському прокаті стрічка називається «Дивізіон надії». Актори фільму вважають, що українська назва фільму є досить влучною та промовистою.

Джон Кей Стіл, актор

Ви в цьому фільмі побачите великий перепад, багато емоцій. Це, дійсно, фантастична стрічка, і я дуже горджуся великою сміливістю, яку ви побачите на екрані, яка відходить від героїв і дуже сподіваюся, що ви, дійсно, будете мати дуже приємний перегляд, чого я вам і бажаю.

За основу стрічки взята книга Аркадія Фідлера – журналіста, який особисто пережив та записав історію легендарного підрозділу. Всім харків’янам пропонується відвідати показ фільму «Дивізіон надії» протягом двох тижнів та поділитися своїми відгуками про польське кіно.

Олена Павличенко, Дмитро Поздняков.