Політична, економічна та соціальна ситуація на Харківщині залишається стабільною

5 Серпня 2019

Харківщина є прикордонною областю, тож перед регіоном постає чимало викликів. Втім, політична, економічна та соціальна ситуація на Харківщині залишається стабільною. Такою стабільністю регіон завдячує губернатору Юлії Світличній, яка показала себе успішною керівницею та ефективним менеджером. Такого висновку дійшов доктор політичних наук Ігор Поліщук, проаналізувавши всі складові політичної ситуації в області.

Ситуація на Харківщині на сьогоднішній день є стабільною та керованою, вважає доктор політичних наук Ігор Поліщук. На державній політичній арені відбулися значні зміни, оновився депутатський корпус Верховної Ради, проте в області ці перестановки не відчуваються, у регіоні продовжуються заплановані роботи з відновлення інфраструктури.

Ігор Поліщук, доктор політичних наук

На мій погляд, саме стабілізуючим чинником є насамперед наш губернатор Юлія Світлична, яка тримає всю ситуацію під контролем. Вона проявила себе, як ефективний менеджер, і останній візит Президента новообраного, він теж більш-менш схвально оцінив роботу губернатора, не було якихось різких зауважень, тому я вважаю, що нам повезло, а фігура губернатора випередила час і відповідає сучасним тенденціям.

Сучасними тенденціями Ігор Поліщук вважає молодість очільниці Харківщини, використання нею останніх методик менеджменту в управлінні регіоном та рівень довіри населення області. Це підкреслюють і соціологічні дослідження та офіційні рейтинги, у яких Юлія Світлична останніми роками стабільно посідає перші місця.

Ігор Поліщук, доктор політичних наук

Є загальновідомі показники, це кількість протестних акцій, рівень невдоволення, рівень довіри до обласної ради, влади, точніше. І це все в сукупності дає нам змогу казати – стабільна чи нестабільна ситуація.

От дивіться, скажімо, протестні акції в нас я взагалі не пам’ятаю, щоб вони були в нас останні 2 роки, принаймні, коли губернатором стала Світлична, бо вона постійно комунікує із людьми, тримає із ними діалог, знає, які проблеми є в житті людей і оперативно на них реагує, тому нема протестних акцій – перший момент. Другий момент – рівень довіри. Останні соціологічні опитування показали, що рівень довіри на рівні 70%.

За словами Ігоря Поліщука, Харківщіна серед інших регіонів України, демонструє найбільший розвиток у багатьох сферах: економіці, залученні інвестицій, розвитку інфраструктури, спорту, медицини. Це все і є головним показником ефективного менеджменту обласної влади, – підкреслив експерт.

Ольга Сітковська, Дмитро Поздняков.