Поліція затримала чоловіка, який підірвав гранати у Слобідському районі

20 листопадаа 2020

Погрожував колишній розправою й підірвався сам. У Харкові чоловік кинув два вибухові пристрої у квартиру, ще один – вибухнув в руках. У результаті йому відірвало руку. Наші кореспонденти побували на місці, подробиці – у наступному матеріалі.

12-та ранку, проспект Гагаріна. У дворі між багатоповерховими домами пролунали три гучні вибухи.

Очень громко и страшно.  А кто не будет в шоке…

Виявилося, що три гранати РГД-5 підірвав чоловік, який прийшов до квартири колишньої дружини, начебто, за грошовим боргом 5 тисяч доларів. На той момент в оселі перебували колишня дружина чоловіка, її сестра, їхній батько та п’ятирічна дитина. Побачивши боєприпаси, жінка відправила батька й сина на вулицю та викликала правоохоронців. Після сварки з жінкою розлючений чоловік вийшов з квартири та кинув дві гранати у вікно її оселі на першому поверсі. Після чого вибіг на дитячий майданчик та підірвав третій боєприпас. Вибухом йому відірвало кисть руки. Його в тяжкому стані госпіталізували.

Віктор Забашта, директор Центру екстреної медичної допомоги

Бригада екстреної допомоги прибула через 3,5 хвилини і це досить спростувало надання допомоги, тому що крововтрата була не така значна, як могла бути. Поранення – ампутація лівої кисті й осколочні поранення брюшної порожнини та кінцівок нижніх.

30-ти річна жінка в результаті вибуху не постраждала, вона отримала подряпини та від госпіталізації відмовилась. Її врятувало те, що під час вибуху вона перебувала в коридорі. За словами сусідів, подружжя розлучилося рік тому, через те, що чоловік зловживав алкоголем. До цього будинку жінка з сином переїхала нещодавно. Раніше затриманий вже неодноразово погрожував жінці розправою. Відомо, що йому 51 рік, він колишній працівник правоохоронних органів, нині безробітній. Де дістав аж три бойові гранати – встановлює слідство.

Костянтин, сусід

Он бежал с гранатой, сказал: я сейчас всех подорву, полицейские его держали на прицеле, сказали “ложись, подними руки”, а он в это время кидает гранату.  Екатерина – хороший сосед, она здесь купила квартиру, проживает. Мы – кооператив, она сотрудничала на участке.

Правоохоронці нападника затримали, за даним фактом відкрили кримінальне провадження за статтею “Замах на умисне вбивство”. Чоловікові загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років або довічне ув’язнення.

Валерій Сокуренко, начальник ГУНП в Харківській області

У найкоротші терміни зайдемо з оглядами невідкладними до його помешкання, перевіримо на предмет знаходження інших вибухових речовин, зброї. І в подальшому будемо розслідувати, де він міг взяти зброю і що за цим може іще критися. Поліція продовжує працювати. На щастя, для нас ніхто з громадян, які знаходились поруч, не постраждав.

Налякані сусіди тепер хвилюються за власне життя та сподіваються на об’єктивне розслідування справи.

Костянтин, сусід

И мы тут незащищенные теперь получается. Мы же не знаем, где у него арсенал есть еще где-то, может, дача или что есть у него такое, что он где-то сохраняет, если он 3 штуки гранаты сюда принес.

Правоохоронці зазначили, що палату, в якій  нападник перебуватиме під час лікування, цілодобово охоронятиме поліція.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко