Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом загибелі комунальників «Харківводоканалу»

28 Липня 2020

Керівництво «Харківводоканалу» висловило співчуття родинам загиблих вчора працівників підприємства та пообіцяло взяти на себе витрати на поховання та виплатити матеріальну допомогу. Таку інформацію розміщено на офіційному сайті відомства. Проте журналістам   ситуацію із загибеллю працівників у Водоканалі не коментують. Про можливі причини трагедії розповідає лише поліція.

Четверо працівників  КП «Харківводоканалу» загинули під час проведення ремонтних робіт у колодязі поблизу очисних споруд на проспекті Гагаріна. За даними поліції троє чоловіків і жінка отруїлися газом.

Олексій Маник, начальник слідчого відділу Основ’янського ВП ГУ НП у Харківській області 

Один  зі співробітників «Харківводоканалу» відкривав воду, щоб вона протекла. Та спустився до колодязю. Скоріш за все, як кажуть співробітники ДСНС, був виток газу. Який саме – буде встановлювати слідство. Чоловік втратив свідомість та загинув на місці.

Потім, каже правоохоронець, інші працівники намагалися витягнути  чоловіка з колодязя, але також під впливом газу втратили свідомість та померли на місці. Олексій Маник додав, що за попередніми даними, люди отруїлися аміаком. Загиблі були без засобів індивідуального захисту. Їх намагався врятувати ще один комунальник, який був у протигазі. Він не постраждав.

Олексій Маник, начальник слідчого відділу Основ’янського ВП ГУ НП у Харківській області 

Вирішується питання про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 272 «Про працю з підвищеною небезпекою» загиблими людьми та буде після проведення всіх слідчих дій прийнято остаточне рішення.  Першому чоловікові – 72 роки. Жінка – 87 року народження.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею  «Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою». Відповідно до санкції статті, передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до восьми років. Наразі тривають слідчі дії.  У «Харківводоканалі» попри чисельні прохання харківських ЗМІ ситуацію так і не прокоментували.