Погодні примхи. Що обіцяють синоптики

Погодні примхи. Що обіцяють синоптики
14 Травня 2018

Спека після холодної погоди. Вже відзавтра погода зазнає різких змін – значне потепління та нестійку погоду з дощами та грозами прогнозують синоптики харків’янам найближчими днями.

Останніми днями погода у Харкові та області зовсім була не схожа на травневу. Стовпчики термометрів вночі показували +5-7 градусів, вдень +11-14. Це на 2-6 градуси нижче за норму для травня – кажуть синоптики. До того ж, був тривалий період засушливої погоди – 15 днів у області не йшли дощі. Через це аграрії вже били на сполох – посуха впливала на затримку розвитку рослин. Втім характер погоди починає змінюватись – замість висотного циклону з південного сходу приходять атмосферні фронти, які принесуть різке потепління.

Євгенія Ляшенко, зав. сектору метеопрогнозів Харківського регіонального центру з гідрометеорології

Атмосферные фронты с юго-востока наконец-то уже подошли к нам. Если смотреть на траекторию этих осадков, то они с юго-востока на северо-запад перемещаются. Ночью ожидается 9-11 градусов тепла, завтра днем заметное потепление – в Харькове ожидается 23-25 градусов тепла. Температура, начиная с 16-го числа – 23-28 градусов.

З 16 по 19 травня дощитиме, гримітимуть грози, випадатиме град, очікується шквалистий вітер. Взагалі останній місяць весни буде більш теплим, ніж зазвичай – кажуть метеорологи. Так, середня температура травня складе +17 замість звичних 15,5. А ось кількість опадів буде дещо меншою за норму.

Ірина Дергоусова, Віктор Сєріков