Погіршення погодних умов на Харківщині

9 Січня 2019

Циклон, який прийшов на Харківщину, приніс погіршення погодних умов. Дорожники звітують – щоб забезпечити проїзд автомагістралями області,  на дороги вийшло більше 200 одиниць техніки. А тим часом синоптики попереджають про ще більшу негоду.

Погіршення погодних умов на Харківщині спричинив циклон, який прийшов до області з півдня – кажуть у обласному гідрометцентрі. Це призвело до збільшення снігового покриву:

Євгенія Ляшенко, зав. сектору метеопрогнозів Харківського регіонального центру з гідрометеорології

Сегодня днем через Харьковскую область проходили атмосферные фронты, связанные с циклоном, который  раскрутился над востоком Черного моря, теперь он  находится в районе Краснодарского края, ну атмосферные фронты как бы захватили половину нашей области и восток Украины. Поэтому у нас сегодня выпадал активно снег. Высота снежного покрова у нас в Харькове составляет 27 сантиметров, по области – до 37 сантиметров.

Максимальна кількість опадів прийшлась на південь регіону – кажуть синоптики. А тим часом негоду дорожники області зустріли напоготові – автомобільні артерії області цілодобово розчищає техніка. Крім того, фахівці постійно моніторять ситуацію на дорогах:

Євген Зражевець, начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області

На дорозі сьогодні працює 228 одиниць техніки, близько 280 працівників, Цілодобово працює штаб на базі Служби автомобільних доріг. Диспетчерський пункт працює у нас і по всіх районах.

Особлива увага – розповіли у Службі автомобільних доріг – розчищенню державних доріг, зокрема, Окружної, траси до кордону з Донецькою областю, автомобільним артеріям, що з’єднують з Вовчанськом і Охтиркою. До питання забезпечення проїзду автомагістралями дорожники підходять комплексно – працюють бригади, у яких по кілька одиниць великої техніки, вони не лише очищують проїзну частину, а й займаються посипанням автомагістралей.

Євген Зражевець, начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області

Жодних скарг не поступало, тому ми впевнені, що з непогодою цією справимось і чекаємо, через добу буде опадів в два рази більше, тому зараз складаємо графіки чергувань і заміни водіїв. Стосовно паливно-мастильних матеріалів – забезпечені всі підрозділи області, і ми впевнені, що з цим завданням впораємось.

Питання безпеки на дорогах, у тому числі під час негоди, знаходиться на особистому контролі голови області Юлії Світличної.

А тим часом синоптики прогнозують чергову, ще більшу негоду. На 10 січня синоптики оголосили штормове попередження. У Харкові та області очікується поривчастий вітер 15-20 метрів на секунду, ожеледиця.

Євгенія Ляшенко, зав. сектору метеопрогнозів Харківського регіонального центру з гідрометеорології

Ночью опять же ожидается небольшой снег, ночью 10 числа.  А завтра утром и днем 10-го числа мы ожидаем снег, мокрый снег, налипание мокрого снега, метель, гололед.  Эти осадки уже будут связаны с выходом очередного южного циклона, который 10-11 числа он выходит на Балканский полуостров, он будет там раскручиваться и потом перемещаться постепенно будет на южные области Украины и дальше на северо-восток.

11 січня область перебуватиме у теплому секторі цього циклону – вночі очікується сніг, мокрий сніг, місцями – сильний.  Вдень у п’ятницю сніг перейде у мокрий сніг і дощ. А температура зміниться з нічних мінус 3-8 на мінус 3 плюс 2.

За прогнозами синоптиків, негода вщухне 12 січня – тоді циклон залишить Харківщину. На зміну циклону у область зайде холодна повітряна маса з Європи, що принесе зниження температури. Вночі 12 січня очікується 8-13 градусів морозу, а вдень – мінус 3-8, можливий невеликий сніг. На 13-14 січня синоптики прогнозують невеликі опади, втім попереджають про сильний вітер – до 15-20 метрів на секунду.

Ірина Дергоусова,  Юлія Котелевська, Євген Сєріков.