Податківці розповіли про переваги податкової амністії

11 Жовтня 2021

Сьогодні податківці обговорювали переваги наданої податкової амністії. У чому суть такого добровільного декларування дізнавалися наші журналісти.

Податківці на брифінгу розповіли про зміни у законі, що вступили в дію з січня цього року.

Віталій Білоус, головний державний ревізор-інспектор управління податкового аудиту ГУ ДПС у Харківській області

Крім того, що, як раніше касові апарати застосовували суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють продаж підакцизних товарів, тобто це алкоголь, тютюн, паливно-мастильні матеріали. До цього переліку додались платники єдиного податку, які торгують складнопобутовою технікою, торгівля лікарськами засобами та медичними засобами, надання медичних послуг і торгівля ювелірними виробами.

Задля спрощення роботи суб’єкти господарювання можуть скористатися замість касового апарату мобільним телефоном, що підтримує певне програмне забезпечення.

Віталій Білоус, головний державний ревізор-інспектор управління податкового аудиту ГУ ДПС у Харківській області

З метою полегшення роботи приватному бізнесу дозволено використовувати програмні РРО. Це любий гаджет – телефон, планшет, комп’ютер, в який закачується програма безкоштовна на сервісі Державної податкової служби. І його можна використовувати як звичайний, класичний касовий апарат.

На брифінгу також обговорили питання податкової амністії. Мається на увазі використання добровільної одноразової декларації громадянами України або нерезидентами. Податківці зазначають, що цей вид декларування є дуже вигідним для людей, які не хочуть афішувати джерела своїх доходів. Таким чином, протягом року, до 1 вересня 2022 року можна задекларувати усі доходи з мінімальним відсотком. Звісно, окрім доходів, отриманих кримінальним шляхом.

Артем Жарко, заступник начальника відділу управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Харківській області

Ставка добровільного податку складає 5% від задекларованого майна та грошових коштів. Якщо майно або гроші не будуть задекларовані протягом цього року, буде діяти вже інша ставка – 18%.

Еліна Бардакова, Євген Сєріков