Побиттям харківського журналіста вже переймається європейська спільнота

12 Липня 2019
Побиттям харківського журналіста вже переймається європейська спільнота.  На сайті Ради Європи зареєстровано повідомлення про напад на оператора Вадима Макарюка.
 
Оператор служби новин «Вісті» Вадим Макарюк постраждав під час зйомки конфлікту на території ТЦ «Барабашово» ввечері 7 червня. Його побили та пошкодили відеокамеру, забрали картку пам’яті. У чоловіка стався крововилив у мозок – він пережив інсульт. 11 липня на Платформи Ради Європи для захисту журналістики і безпеки журналістів зареєстрували повідомлення Європейської та Міжнародної федерацій журналістів про напад на оператора Вадима Макарюка. Категорію визначили як «атака на фізичну безпеку та недоторканість журналістів». Рівень загрози цьому нападу названий першим, а джерело погрози – невідоме.
 
Засудили напад на журналіста і в ОБСЄ. Представник організації  з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав Україну «докласти максимум зусиль, щоб негайно притягнути винних до відповідальності».
 
«Я засуджую напад і побиття Вадима Макарюка і закликаю владу зробити все можливе, щоб оперативно притягти винних у цьому нападі до відповідальності. Напад на журналістів через їх роботу неприйнятний і не може бути терпимим».
Тим часом, поліція продовжує розслідування  справи про побиття журналіста. Троє підозрюваних знаходяться під домашнім арештом. У поліції розповіли, що у справі є ще один підозрюваний, який переховується від слідства. Днями його мають оголосити в розшук.
 
Сергій Чиж, заступник начальника ГУНП в Харківській області – начальник слідчого управління 
Хотів би сказати, що за п’ять років на території Харківської області – це прецедент, що дійсно всі спрацювали і ми направимо до суду матеріали, і вони понесуть достойне покарання. Ми не зупиняємося, ми працюємо в межах порушення громадського порядку усіма особами, які там знаходилися, і я думаю, в подальшому будуть винесені підозри іншим учасникам, які вчиняли правопорушення, не тільки кримінальні а й адміністративні.
Як розповіла колега оператора Ганна Черненко, Вадим Макарюк наразі знаходиться у санаторії на реабілітації. В нього не працює права рука. Він тільки почав підіймати її та стискати пальці. Є надія, що частину цих наслідків крововиливу вдасться подолати, але скільки часу на це піде – невідомо. До того ж, у Вадима порушення мови, тож, досі поліція не змогла його допитати, як і зробити висновки судмедекспертизи.
Оксана Кириченко