Після тривалої перерви, пов’язаної з карантином, «СхідОпера» знов запрошує глядачів

10 Липня 2020

Оперне мистецтво просто неба. Після тривалої перерви, пов’язаної з карантином, «СхідОпера» сьогодні знов запрошує до себе глядачів. Концерти відбуватимуться  на літній сцені. У такий незвичний спосіб хнатобівці відкриють 145-й сезон.

Це літня сцена «СхідOpera просто неба stage», розташована за будівлею театру.  На ній триває репетиція концерту «Опера Гала», яким хнатобівці відкривають новий 145-й сезон. У театрі говорять – дуже скучили за виступами і спілкуванням з глядачами:

Олег Оріщенко, генеральний директор “CхідOпера” 

Ми цього чекали вже чотири місяці. Ви знаєте, що у нас повинна бути прем’єра нашого балету «Спартак» ще у березні,  але через пандемії ми все переносимо, і ми, як національний театр, який має такий майданчик гарний, повинні це зробити, щоб поновити якось життя театру і глядачів.

Дистанція між артистами та між глядацькими місцями, масковий режим для глядачів та температурний скринінг на вході – у театру кажуть – під час концерту дотримуватимуться усіх карантинних вимог. Через існуючі обмеження літній майданчик прийме близько 300 глядачів, хоча розрахований на півтори тисячі. Репетиції цього концерту розпочалися на початку липня, попри карантин артисти опери у гарній формі – каже головний диригент:

Дмитро Морозов,  головний диригент “CхідOпера” 

Ми багато працювали просто неба, ми ж дуже багато їздимо по фестивалях. Ми усі скучили, нам хочеться працювати, ми хочемо дарувати людям  свято, класику, тому для нас особливої різниці немає, тут вітер, є певні труднощі технічні, але то не є для нас дуже такими складнощами.

Новий сезон театр відкриває концертом, у програмі якого уривки зі всесвітньо відомих опер – зокрема, «Кармен», Турандот», «Аїда», Севільський цирульник» та багатьох інших. Їх виконають солісти та великий академічний симфонічний оркестр театру. Солістка «СхідОпера» Юлія Антонова виконуватиме у концерті арію Кунігунди. На сцені просто неба працюватиме вперше, говорить – емоції переповнюють:

Юлія Антонова, солістка «СхідОпера» 

Мы безумно рады, что началась работа, такая неформальная обстановка для меня впервой на нашей сцене. Я думаю, будет интересно. Во-первых, все соскучились, все придут посмотреть, как оно, я думаю, что все получат большое удовольствие. По крайне мере, я точно получу, что начнем работать.

Опери, мюзікли, концерти, вечори балету – програма «СхідOpera просто неба stage» розписана вже на місяць вперед.  А ще у театрі планують модернізацію літньої сцени, впорядкування території навколо театру та, звичайно, чекають на зустріч з глядачем вже у стінах театру.

Ірина Дергоусова, Євгеній Карпенко.