Пікетувальники перекрили трасу Харків-Сімферополь

25 Лютого 2020

Перекрити трасу Харків – Сімферополь на п’ять годин жителів міста Мерефа змусила ситуація з видобутком сланцевого газу. Люди проти того, аби подібні дії відбувались поряд з їх домівками. У цьому вони вбачають низку небезпечних моментів.

Життя їх перетвориться на життя у пустелі, певні жителі міста Мерефа, які вийшли на акцію протесту.

Мы хотим жить спокойно. В экологически чистом районе, который у нас здесь есть. Мы не хотим здесь остаться без воды и без нормальных условий для существования.

Якщо поставлять вишки для видобутку сланцевого газу – вода зникне, бо вже зараз рівень її у колодязях становить 2-3 метри, говорять місцеві. Впевнені, що та вода, яка залишиться, буде отруєна хімікатами.

Я не бачу смысла жить, коли у мене немає води. У мене есть огород, в мене есть дети. У всех у нас есть огороды, я не хочу покупать воду, яку мне привозят. Я свою хочу воду пить со своей колонки, со своего колодца.

Та все ж є думка експертів, які вважають, що за умов дотримання всіх технологій, природа не постраждає. Тим паче, видобуток сланцевого газу – можливість  знизити глобальну залежність України від російського газу.

Жителі звернулись до міськради та поліції, але роботи не зупиняються. Рішення Мереф’янської громади компанія, яка видобуватиме газ, просто ігнорує.

Они просто ухмыляются – типа «кто вы здесь такие, вам вообще ключи всем выдадут и вы выедете,  вам здесь территория непригодная будет». То есть это нормальная ситуация, нам не стоит бороться за жизнь на своей земле.

Роботи, що проводить видобувна компанія ведуться вже близько місяця. Втім, протестні настрої назріли тільки зараз. Те, що роботи  проходять незаконно, вважає заступник Мереф’янського міського голови.

Вадим Зибнєв, заступник Мереф’янського міського голови

В адрес Мерефянского совета пришло уведомление о том, что они собираются проводить работы по георазведке, не предоставив нам схем, не согласовав с нами, на каких участках они это будут проводить, поэтому они сейчас делают это на тех землях, которые принадлежат коммунальной собственности, нашей  всей громаде.

Роботи ведуть і вночі. Дороги розбивають, сваряться місцеві, і це робиться навіть з огляду на те, що депутати міськради проголосували за заборону діяльності компанії. Місцеві наводять приклади, як і в інших населених пунктах – Ракітному, Тарановці, Новій Водолазі виникли проблеми з водою після того, як поряд почали видобувати газ. Акцію протесту мереф’янці вважають останньою можливістю привернути увагу до своєї проблеми. На місце події прибули працівники патрульної поліції.  За інформацією правоохоронців, у акції взяли участи близько 60 місцевих жителів. Порядок під час протестних заходів забезпечували 15 співробітників правоохоронних органів.

Олена Павличенко, Євген Карпенко.