Підтримка талановитої молоді регіону

6 Грудня 2018

Харківська область є лідером серед регіонів України за низкою напрямків. Молодіжна політика не виключення. У Харківській області за ініціативи очільниці регіону робиться чимало для підтримки молоді, розвитку молодіжної науки.

Харківська область була та є залишається науковим та студентським центром України. Тож, молодь не повинна бути поза увагою влади, і це принципова позиція голови області Юлії Світличної, яка постійно опікується питаннями молодіжної політики.

Юлія Світлична голова Харківської облдержадміністрації

В державі останнім часом впроваджуються такі стимули, які надають поштовхи для подальших дій. На рівні області ми також запроваджуємо мотивуючі стимули – є різні конкурси, як для молодих вчених, так і для провідних вчених, які мають вже великі здобутки, будемо працювати над тим, щоб ще долучати нові можливості.

У багатьох питаннях Харківщина випереджає інші регіони і може слугувати прикладом запровадження важливих ініціатив – так, на Харківщині вперше в Україні була створена структура, яка підтримує молодих науковців:

Наталія Куфтеріна, радник голови Харківської облдержадміністрації

Юлією Олександрівною Світличною значна увага приділяється розвитку молодіжної політики в регіоні. Зокрема, розвитку діяльності молодих науковців. Харківська область є першою областю, де створена Рада молодих вчених при Харківській обласній державній адміністрації та діяльність якої вже дуже активна та підтримується керівництвом області.

І  діяльність Ради молодих вчених набирає обертів, вона розвивається. Зокрема, до Всесвітнього дня науки була створена Рада молодих вчених при Північно-Східному науковому центрі. Діяльність якого також підтримує губернатор області.  Крім того, в регіоні задля підтримки молоді та розвитку науки започатковується низка різних проектів:

Наталія Куфтеріна, радник голови Харківської облдержадміністрації

Це і міжнародні конгреси, які, наприклад, минулого року до Всесвітнього дня науки відбувся конгрес USERN, який відбувся за підтримки губернатора області та в якому взяли учатсь провідні фахівці наукової діяльності та молоді науковці.  За результатами цього конгресу 10 молодих науковців світу змогли отримати як фінансові нагороди 5 тисяч доларів, так і потрапити на стажування за кордоном.

Учасниками цьогорічному конгресу USERN, що відбувся в Італії також стали молоді науковці з Харківщини. Вони виступили з доповідями та мали змогу поспілкуватися зі своїми європейськими колегами. Щоб підтримати талановиту молодь в області започатковуються нові конкурси:

Наталія Куфтеріна, радник голови Харківської облдержадміністрації

Цього року за ініціативи керівника області Юлії Світличної був започаткований конкурс «Кращий молодий науковець Харківщини», були визначені переможці, які отримали цінні подарунки. Ми сподіваємося, що даний конкурс буде проведений і в подальшому.

На Харківщині активно функціонує Рада молодих вчених. Серед питань, якими вона опікується – сприяння вирішенню проблем молодих науковців.

Наталія Куфтеріна, радник голови Харківської облдержадміністрації

Якщо є якісь проблеми, ми завжди можемо звернутися до губернатора, Юлія Олександрівна дуже  активно включається в ці проблеми та сприяє, робить все можливе, щоб вони були вирішені на різних рівнях.

Крім того, у області молодими науковцями за підтримки голови регіону ведеться дуже активна робота стосовно популяризації науки, створюються наукові школи, стем кемпи для школярів. Це сприяє тому, щоб майбутня молодь була зацікавлена наукою та свідомо обирала в подальшому професію.

Для розвитку науки в області проводиться багато заходів з організації наукових досліджень, відкриваються нові лабораторії, оснащені сучасним обладнанням. І задля впровадження наукових ідей та, зокрема, працевлаштування талановитої молоді йде співпраця між підприємництвом, владою та бізнесом.

Завдяки активним крокам з реалізації молодіжної політики, які робляться обласною владою за ініціативи губернатора Юлії Світличної,  молодь відчуває підтримку з боку обалсної влади. А це важливо, оскільки сприяє тому, що молоді таланти можуть реалізувати себе на Харківщині та втілити свої наукові дослідження в життя.

Ірина Дергоусова, Дмитро Поздняков.