Підтримка гуманітарної сфери – пріоритет у роботи голови області

11 Січня 2019

Підтримка гуманітарної сфери – запорука сталого економічного розвитку – впевнена очільниця регіону Юлія Світлична. Саме тому за ініціативи губернатора на Харківщині відновили майже 2 сотні Будинків культури. Також нині завершується будівництво філармонії. Крім того, реконструкції зазнали театри та концертні установи, які знаходяться на балансі області, а цьогоріч буде збільшена зарплата усім працівникам академічних театрів. 

Цьогоріч на Харківщині за ініціативи губернатора Юлії Світличної відновили майже 2 сотні Будинків культури. Більшість з них не знали ремонтів десятиліттями, а деякі – взагалі не функціонували. Один із таких – Люботинський Будинок культури. Будівлю не використовували 20 років через аварійний стан. Цього року її відновили повністю. Також реконструкції зазнав Будинок культури у Барвінківському районі, були відновлені заклади у Сахновщинському, Коломацькому та Кегичівському районах. Губернатор зазначає – нині культурі приділяється велика увага.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

В стране, где сегодня проходят невероятно сложные времена, они всегда были сложные, но сейчас – особенно. И невероятно важно уделять внимание культуре. Поддержка культурной инфраструктуры, начиная с сел. За последние несколько лет более 200 Домов культуры были охвачены капитальным и поточным ремонтами.

Не залишились без уваги губернатора і театральні та концертні установи, які знаходяться в обласній власності. Дві тисячі вісімнадцятого майже у кожному театрі обласного та державного рівня зробили ремонт. Так, у театрі імені Пушкіна зробили капремонт вхідної групи головного фасаду театру. А згодом будівлю очікує капітальна реконструкція.  

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Всі обласні театри. А їх 5 у Харкові, ми опікуємо, в тому числі з цього року запроваджуємо новий підхід у тому, щоб виділяти фінансування з обласного бюджету для підтримання інфраструктури, для ремонтування і надання якісних умов, хто працює у театрах і глядачів, хто поціновує це мистецтво.

Крім того, за ініціативи Юлії Світличної дві тисячі дев’ятнадцятого усі працівники обласних концертних установ отримуватимуть більшу зарплату. Серед них – колективи театру імені Пушкіна, імені Шевченка, театру ляльок імені Афанасьєва, музичної комедії, обласної філармонії та інших установ.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

На сесії обласної ради було підтримано мою ініціативу щодо виділення додаткових коштів, яка дозволить на 30% збільшити зарплату всім  працівникам академічних театрів, які є у місті Харкові.

А наймасштабніший культурний проект, який нині реалізується на Харківщині – це будівництво філармонії. Дві тисячі дев’ятнадцятого роботи мають завершитись. І вже незабаром відбудеться перший концерт у новій великій залі. Вона буде вміщувати майже вісімсот глядачів. Загалом,  після завершення реконструкції, дивитись концерти у філармонії зможуть одночасно півтори тисячі людей.

Кристина Загребельна.