Підсумки ЗНО-2019

25 Червня 2019

Реформа системи освіти надала нові можливості для оцінювання отриманих знань середньої освіти та вищої. Нещодавно закінчилося зовнішнє незалежне оцінювання якості освіти для цьогорічних абітурієнтів. Про результати та нововведення розповіли в обласній адміністрації.

В обласній адміністрації певні, що цього року для кожного зареєстрованого для проходження зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти були створені всі необхідні умови для об’єктивного та неупередженого оцінювання знань.  Тому, за словами освітян, стовідсотково Харківська область впоралася з поставленими завданнями під час проходження ЗНО.  Нагадаємо, що цього року  21 тисяча людей виявили бажання проходити ЗНО, більшість – це випускники 11 класів.

Лариса Карпова, директор Департаменту освіти та науки Харківської облдержадміністрації 

Через порушення процедури проведення ЗНО результати 26 учасників було анульовано, вони не отримують результатів ЗНО, але свідоцтво про повну середню освіту, якщо вони випускники 11 класів, отримують.

Всі порушення переважно стосувалися використання підказок різного характеру.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти 

Використовувати і мати про собі технічні засоби і тільки 2-3 випадки використовували підказки на папері, інших порушень не було.

Нагадаємо, що ЗНО в Україні проходиться вже 12 рік поспіль. Система відпрацьована – говорить Олександр Сидоренко і завдяки ній, дійсно, об’єктивно та неупереджено оцінюються знання студента. Крім того, подолано корупцію в освітній сфері при вступі до вишів. А ще, система ЗНО є і державною підсумковою атестацією.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти 

Державна підсумкова атестація наступними етапами передбачає проведення відповідної процедури і в початковій школі – у 21-22 роках ті діти, які минулого року пішли у перший клас, закінчать початкову школу, на ці роки і запланована атестація в початковій школі, метою якої є виявлення рівня ефективності ідей, запровадженої методології, концепції і парадигми Нової української школи. Наступна атестація буде для учнів 9 класів. Це 26-й рік.

Цього року Україна також долучилася до міжнародного дослідження PISA – це визначення загальної навченості п’ятнадцятирічних підлітків. Загалом у цьому дослідженні беруть участь понад 80 країн в світі. Для України це вперше. Над результатами зараз працюють експерти, підсумки оголосять наприкінці року.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти 

Це надасть  нам змогу співставити рівень якості нашої української школи у порівнянні з іншими країнами світи. Це вкрай важливий проект, це покладе край тим розмовам, що, можливо, колись освіта була краще в порівняні зі світовою практикою.

Вже третій рік поспіль в Україні діє система відбору на магістерські програми через систему ЗНО.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти 

Після 4 курсу, після отримання бакалавра вступні іспити в магістратуру здійснювалося вишами. Іспит з двох частин: іноземна мова і фаховий, так от іноземну мову ми будемо проводити для 7,5 тисяч тих бакалаврів, які виявили бажання навчатися на магістерських програмах. Що стосується правознавства, то всі 100% цього року пройдуть через систему ЗНО.

З цього року перевірити свої знання на добровільних засадах можуть і самі педагоги.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти 

ЗНО вони пройдуть через нас з метою показати рівень їх фактичних знань, наскільки вони готові передавати ці знання і чи готові.

Варто зазначити, що з  завтрашнього дня і по 11 липня проходитиме додаткова сесія ЗНО, для тих абітурієнтів, які через поважні причини не змогли взяти участь в основній сесії. Загалом в Харківській області цього року 23 випускників шкіл здали ЗНО на найвищий результат – 200 балів. Про них у наступному випуску «Вечірніх новин».

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.